מאבק בממשלת הדיכוי

איום חרדי: לפגוע בכלכלת המדינה

לקראת השבעת הממשלה הזהיר העיתון החרדי "הפלס" מפני "גזירות השלטון ודיכוי המיעוט החרדי"

ראש הממשלה בנימין  נתניהו ויו''ר ש''ס, אלי ישי במליאת הכנסת 03.03.10. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם מנהיג ש''ס, אלי ישי, במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אם הממשלה החדשה תפגע בחרדים, הם יקראו לחרם כלכלי על מדינת ישראל ויקימו תנועת מחאה שתוביל אותו. כך הזהיר אתמול עיתון החרדי "הפלס", לקראת השבעת הממשלה.

הכותרת הראשית של "הפלס" קבעה: "הציבור החרדי בארץ ובתפוצות מתלכד למאבק רצוף ונחרץ נגד הממשלה החדשה, שהכריזה מלחמה נגד עולם התורה וציבור היראים". לפי העיתון, החרדים בישראל ובחו"ל מתכוונים להוביל צעדי מחאה חריגים, בעקבות מה שהם מכנים "גזירות השלטון ודיכוי המיעוט החרדי".

"נראה כי מנסחי ההסכמים הקואליציוניים וקווי היסוד החליטו לפעול לפי האמרה האנטישמית הקלאסית לפיה 'את היהודים יש להכות בכיסם', והם מייעדים אותה עתה כלפי הציבור החרדי", ציטט "הפלס" רבנים ואישי ציבור חרדים.

באם הציבור החרדי ייפגע מהממשלה החדשה, נדאג ל'שוויון בנטל הפגיעה'

 ב-nrg נכתב כי לפי "הפלס", יוזמי המחאה החרדית הכריזו כי ינקטו את כל הצעדים החוקיים, שמאפשרים למאות אלפי אזרחים לגונן על עצמם מפני שלטון שהכריז עליהם מלחמה גלויה. "באם הציבור החרדי ייפגע מהממשלה החדשה, נדאג ל'שוויון בנטל הפגיעה', כאשר כל הצעדים ייעשו בצורה חוקית ודמוקרטית, המאפשרת ליצור התארגנות שתביא לידי ביטוי מוחשי את קיומו של כוח כלכלי ואזרחי מאורגן ומידת השפעתו על המדינה. בשורה התחתונה, המדינה לא תיהנה מהמדיניות הרודנית, אלא להיפך", כתבו עורכי "הפלס".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?