חשבון נפש הכרחי

הרב רגב: הסתת המפלגות החרדיות נגד הממשלה – אובדן עשתונות והיסטריה

חברי הכנסת של יהדות התורה יצאו מהמליאה כשנתניהו הציג את הממשלה החדשה. ח"כ משה גפני מיהדות התורה קרע את עותקי ההסכמים הקואליציוניים. ח"כ אייכלר מחה על ההשוואה בין החרדים לערבים בסוגיית השוויון בנטל

יו''ר ועדת הכספים של הכנסת ,משה גפני מדגל התורה, מניף את אגרופו בשעת נאום במליאה. מימינו חברו לסיעה ח''כ אורי מקלב. 07.05.2012. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.יו''ר ועדת הכספים לשעבר, ח"כ משה גפני מיהדות התורה, בנאום במליאה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר ש"תגובות ההסתה הקשות של המפלגות החרדיות נגד הממשלה החדשה מעידות על אובדן עשתונות והיסטריה". לדברי רגב, "מצד אחד, קשה שלא לרחם על ראשי המפלגות החרדיות, אשר חשים שחרב עליהם עולמם לאחר שנים שבהן התרגלו למנעמי השלטון, הכוח והכיבודים ויותר מכל – החיבור הצמוד לעטיני הקופה הציבורית. מצד שני ברור שהגישה המסוכנת של סירוב לקבל את הכרעת הבוחר נובעת משכרון הכוח שפקד את המפלגות החרדיות בשנים האחרונות ומהתחושה שאלוהים לשלטון בחרן. כמה שנים באופוזיציה יעשו למפלגות החרדיות רק טוב ויאפשרו להן חשבון נפש ממושך".

בין היתר מציע רגב לראשי המפלגות החרדיות לשאול את עצמם "האם לא טעו בהנחתם כי אפשר במדינה דמוקרטית לסחוט את אוצר המדינה עד דק, לרמוס את זכויות הרוב לחופש דת, להתעלם מחובתם האזרחית והלאומית לשוויון בנטל ולעצום את עיניהם ולבם שוב ושוב לרגשות הציבור ורצונותיו". לדברי רגב, "אם יעשו מנהיגי החרדים את חשבון הנפש ההכרחי הזה, הם ודאי גם יבינו את ההכרח לעבור ממדיניות של הקצנה וסרבנות למדיניות שמכירה בצורך להעניק לילדיהם השכלה כללית, לשלב את הציבור החרדי בחברה, בעבודה ובשירות ולגלות סולידריות וסובלנות לזולת".

חברי הכנסת החרדים מחו בחריפות אתמול, בדיון שבו הושבעה הממשלה החדשה. בוואלה מדווחים כי ח"כ משה גפני

ח"כ אייכלר: כשאתה אומר שאנחנו לא רוצים להשתלב בתעסוקה זו עלילת דם

מיהדות התורה קרע מעל בימת הכנסת את עותקי ההסכמים הקואליציוניים המתייחסים לגיוס החרדים ואמר: "חרדים לא יתגייסו". לפני כן, בעת שראש הממשלה בנימין נתניהו קרא את שמו של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יצאו חברי הכנסת של יהדות התורה מהאולם וקראו "יהודי לא מגרש יהודי".

סגן שר הבריאות היוצא, ח"כ יעקב ליצמן, אמר: "הבית היהודי עשו עלינו חרם וגם יאיר לפיד אמר שהם לא רוצים לשבת עם החרדים".

חבר סיעתו, ח"כ ישראל אייכלר, תקף את השוואתם של החרדים לערבים בכל הנוגע לשוויון בנטל. "ברגע שאתה משווה אותנו לערבים הישראלים אתה עושה לנו עוול נורא. הערבים תמיד נלחמו במדינת ישראל. כשאתה אומר שאנחנו לא רוצים להשתלב בתעסוקה זו עלילת דם ואתה מסית את ההמונים נגד החרדים", אמר אייכלר.

אלי ישי מש"ס, שר הפנים היוצא, שם דגש על הקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה. "כשאני חושב על התקציב לבי נחמץ. לא ראיתי תקציב כל כך קשה ואכזרי בשנים שהייתי פה", מצוטט ישי ב-ynet. "אני מנסה לראות מהיכן יקצצו 4 מיליארד שקל. מה יעלה בגורלן של שכבות הביניים שכל כך הרבה דיברו בחשיבותן".

לידיעה ב-nrg

לידיעה בוואלה

 לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?