המאפיה החסידית

כתב אישום: שערוריית מין, יריות ומכות בשובו בנים

הפרקליטות טוענת כי הרב אליעזר ברלנד שלח בריונים לתקוף חסיד לשעבר. המותקף השיב ביריות לבית תוקפיו. הרב נעדר מהארץ

הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת שובו בנים, בשיעורהרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת שובו בנים

כתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים מייחס מעשים חמורים לרב אליעזר ברלנד, ראש הקהילה החסידית שובו בנים. לפי כתב האישום, הרב ברלנד אחראי לשליחת בריונים שתקפו את אחד מחסידיו לשעבר, והותקפו ביריות.

שניים מחסידי הרב, אהרון יעקב ריכטר ודוד אברהם שם-טוב, נשלחו על ידו לתקוף את איתי נחמן שלום. בכתב האישום נכתב כי שלום היה בעבר חסיד של שובו בנים, המהווה זרם בחסידות ברסלב. בשובו בנים עלו חשדות כי שלום הפיץ טענות שלפיהן הרב פעל, לכאורה, באופן פסול בתחום המיני. הפרקליטות טענה בכתב האישום כי הרב הורה להם להרביץ לשלום "ולשבור את עצמותיו".

בידיעה ב-ynet נכתב כי ברלנד, מבכירי חסידות ברסלב, מבוקש לחקירה אבל נעדר מהארץ. ריכטר ושם-טוב, לפי כתב האישום, תקפו את שלום בשליחותו של הרב בשכונת מאה שערים בירושלים.

בכתב האישום נטען כי השניים תקפו את שלום בבעיטות ובאגרופים עד שנזקק לטיפול רפואי

הם שבו ותקפו אותו באמצע החודש שעבר. בכתב האישום נטען כי אחד מהם הציע לו לצאת מבית הכנסת שבו שהה, בהבטחה שימצא לו מקום לינה, ואז תקפו אותו השניים בבעיטות ובאגרופים ופצעו אותו בראשו עד שנזקק לטיפול רפואי.

המותקף, שגם הוא עומד לדין, החליט לנקום בהם. בלילה שבו הותקף בשנית הוא יצא עם אחיו, רמי שלום ונתי שלום, ועם אדם נוסף, לביתו של ריכטר. הם היו מצוידים בנשק וירו לדירתו של ריכטר שלוש יריות, שאחת מהן חדרה לבית. שני אחיו של שלום נעלמו לאחר התקרית.

שלום עצמו מואשם בנשיאת נשק ובירי בשטח בנוי. שני תוקפיו, ריכטר ושם-טוב, מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות ובפציעה בנסיבות מחמירות. ברחוב החרדי נפוצה שמועה כי הרב ברלנד עצמו נמלט מהארץ בשל הפרשה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?