בומרנג בוועדת הכספים

חדו"ש: איומי גפני לחשוף הקצבות לא תקינות להתנחלויות, מוכיחים שנתן להן יד

בראיון ל"יתד נאמן" אמר גפני כי יגלה כיצד מועברים מיליארדי שקלים להתנחלויות, אם ייפגעו ההקצבות לישיבות

יו''ר ועדת הכספים של הכנסת ,משה גפני מדגל התורה, מניף את אגרופו בשעת נאום במליאה. מימינו חברו לסיעה ח''כ אורי מקלב. 07.05.2012. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.יו''ר ועדת הכספים, משה גפני, בנאום במליאה. מימינו חברו לסיעה, ח''כ אורי מקלב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני מיהדות התורה, אמר בראיון ל"יתד נאמן" כי אם המתנחלים ידרשו שוויון בנטל, יחשוף הוא כיצד מועברים כספים באופן לא תקין להתנחלויות. גפני כיוון את דבריו בעיקר נגד הבית היהודי בראשות נפתלי בנט ואיים: "הנושא של כפל התמיכה בישיבות ההסדר, הנושא של העברת מיליארדים להיאחזויות מבודדות – הכל יוצף".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי "דבריו של גפני מצביעים בבירור שזה שנים הוא בוחר להעלים עין ולאפשר העברות תקציביות בניגוד לחוק ותוך העלמתן מעיני הציבור, בתמורה להטבות שבהן זוכות המפלגות החרדיות".

רגב הוסיף: "יש מקום לפתוח בחקירה פרלמנטרית וציבורית מיידית כדי לבדוק את האשמות גפני". לדבריו, "אין ספק שהליקויים וההעברות הכספיות הפסולות שעליהן הוא מדבר פועלות כבומרנג והוא אחראי להן לא פחות מאלה שעליהם הוא מלין. הראיון מראה עד כמה היתה התנהגותו כיו"ר ועדת הכספים פסולה ונגועה באינטרסים כיתתיים במקום להיות נאמן הציבור כולו... הגיע הזמן לשחרר את ועדת הכספים ממי שעשה בה שימוש מגזרי ופעל להעלים העברות פסולות מעיני הציבור".

מנכ"ל חדו"ש: התנהגותו כיו"ר ועדת הכספים פסולה ונגועה באינטרסים כיתתיים, במקום להיות נאמן הציבור כולו

ב"כלכליסט" מציינים כי המשא ומתן הקואליציוני עשוי להביא לכך שגפני יסיים את תפקידו בקרוב. גפני נחשב יו"ר ועדה מקצועי, שהעביר שורה של רפורמות דוגמת חוק ששינסקי, שפגע בתמלוגים של טייקוני הגז. עם זאת, גפני יודע לדאוג לאוכלוסייה החרדית ולאחרונה הודה כי "זרק את הקיצוץ בתקציב הישיבות לפח".

בתגובה לדברי חדו"ש מסר גפני: "שחר אילן (סמנכ"ל חדו"ש), במנת הרפש והשנאה השבועית שלו כנגד החרדים ונציגיהם – מכיר את כל נושא התקציבים הללו היטב. ההתנחלויות וישיבות ההסדר מתוקצבות במשך כל השנים בתקציב המדינה, וזה איננו סוד. שחר אילן מחפש לפגוע בציבור החרדי – בין אם הם נמצאים בקואליציה או באופוזיציה. זוהי עבודתו. על כך בלבד – הוא וחברו הרפורמי מקבלים את משכורתם השמנה מעמותת חדו"ש".

אילן הגיב בפייסבוק: "פתאום כשמדובר בהעברות למתנחלים – גפני מוכן להודות כמה אני מבין בתקציבים? מעניין. מאוד מעניין. או-טו-טו הוא יודה כמה שהוא מעריך אותי".

לידיעה ב"כלכליסט"איך תוכל לפעול?