תורה ולחימה

תוקם ישיבה חרדית בנוסח ההסדר. תשלב לימודים ושירות

הרבנות הצבאית מקדמת ישיבה, שתקלוט מתגייסים חרדים ותאפשר להם לשרת ולהמשיך ללמוד תורה

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי הגדוד החרדי נצח יהודה במטווח. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

הרבנות הצבאית נערכת להקמת ישיבה חרדית ראשונה מסוגה, שתקלוט חיילים חרדים ותשלב לימודים ושירות צבאי. בגיליון האחרון של "במחנה" נכתב כי הישיבה החרדית המתוכננת תפעל במתכונת דומה לזאת של ישיבות ההסדר של הציונות הדתית. התוכנית מיועדת לצעירים חרדים העומדים לפני גיוס לצה"ל, שאמורים לעבור מסלול דומה לזה שעוברים תלמידי הציונות הדתית בישיבות ההסדר.

ב"כיכר השבת" מציינים כי לפי הדיווח ב"במחנה", הישיבה החדשה אמורה להתחיל לפעול בשנת הלימודים הקרובה בישיבות, כלומר בא' באלול תשע"ג.

בישיבה החרדית ישולבו לימודי תורה והכשרה מקצועית עם שירות צבאי. תלמידיה ישלימו תקופה של לימודים ואחריה יתגייסו לצבא במסגרת שח"ר או הנח"ל החרדי, שתי המסגרות לשילוב חרדים בצה"ל. בצבא מתכננים לצרף לישיבה צעירים רווקים, ולא רק חרדים נשואים. בשח"ר מקווים כי בשנה הראשונה

תלמידי הישיבה ישלימו תקופת לימודים ואחריה יתגייסו במסגרת שח"ר או הנח"ל החרדי

יצטרפו לישיבה לפחות 30 מתגייסים.

אלוף משנה אורי הורוביץ מהרבנות הצבאית אמר ל"במחנה": "המסגרת תאפשר לציבור החרדי ללמוד תורה, לשרת בצה"ל וגם ללמוד מקצוע... בלי לפגוע בזהות החרדית".

איתן עוזרי, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, בירך על היוזמה. "אנחנו חושבים שהדגם הזה יכול להתאים לאוכלוסייה החרדית. היות וחלק מהלימוד התורני בישיבה נחשב גם הוא חלק משירות המדינה. במסלול הזה, הלימוד צריך להיות מאוד רציני", אמר.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?