מורה עם רבב

מורה הטריד מינית, הורי הנפגע ביקשו להקל בעונשו

ההורים הסבירו כי בסביבת מגוריהם רואים בהם מלשינים

תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד 22.03.10. צילום: נתי שוחט, פלאש 90תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד (צילום אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לידיעה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מורה בכולל בפתח תקוה נידון בשבוע שעבר ל-39 חודשי מאסר בגלל מעשים מגונים שעשה בקטין. הוריו של הילד שנפגע, בן 12, ביקשו להקל בעונשו של הנאשם. הנימוק: בסביבת מגוריהם רואים בהם מלשינים. "נשמח אם למי שזרק את הפצצה, תינתן הזכות לאסוף את הרסיסים", אמרו ההורים.

המורה, בן 28, נעצר לפני כשנה. הוא הואשם כי בשלושה אירועים נפרדים הזמין את הקטין לביתו, שם ליטף אותו בכל חלקי גופו והושיב אותו על ברכיו. בפעם השלישית אף הפשיל את מכנסיו.

בדיונים שהיו בבית משפט השלום בפתח תקוה הודה המורה במעשיו והסביר כי בעקבות פרידתו מאשתו הידרדר מצבו הנפשי.

התביעה הדגישה כי הנאשם סירב לקבל טיפול ולכן נשקפת סכנה לקטינים נוספים

ב-ynet דווח כי התביעה הדגישה את חומרת מעשיו, שאליה אינו מודע, ואת סירובו לקבל טיפול. לפיכך, טענה התביעה, קיימת סכנה לשלומם של קטינים נוספים.

סניגורו של המורה ציין כי מרשו נתון במצוקה כלכלית ובלחץ נפשי קשה בשל גירושיו. לדבריו, הנאשם כבר נענש בכך שדבק בו רבב, אשר לא ייסלח בקהילה החרדית שבה הוא חי.

השופטת עינת רון הביעה צער על כך שדווקא אנשי משפחת הקורבן נחשבים מלשינים. היא החליטה לשלוח את הנאשם לכלא וקבעה כי עליו לשלם לקטין ולמשפחתו פיצויים בסך 8,000 שקל.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?