צער גדול

הרב עובדיה על גיוס בחורי הישיבות: נעזוב את הארץ

בשיעור ביום שישי קרא מנהיג ש"ס להצביע למפלגות החרדיות, כדי להיאבק בגיוס

בחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים ביום האחרון שבו היה תקף חוק טל 01.08.2012 צילום נועם מוסקוביץ' פלאש 90.jpgבחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים, ביום האחרון שבו היה תקף חוק טל. צילום: נועם מוסקוביץ', פלאש 90

"מרחפת עלינו גזירה קשה, גיוס בני הישיבות. אשרי מי שעמלו בתורה ועושה נחת רוח ליוצרו, רוצים לבטל את הנחת רוח הזה", אמר הרב עובדיה יוסף בשיעור ביום שישי האחרון. הרב הוסיף: "נצטרך חס ושלום לעזוב את ארץ ישראל, לנסוע לחוץ לארץ, בכדי שישחררו את בני הישיבות. אנחנו בצער גדול, לכן עכשיו הזמן שכל אחד ואחד יפתח את לבו ללכת ולהצביע בשביל המפלגות שהן בשביל התורה".

ב"כיכר השבת" נכתב כי הרב יוסף אמר עוד: "רבותי, אנחנו בצער גדול. תבינו את המצב שלנו. אלה אנשים לא ידעו ולא יבינו, בחשכה הלכו, הם לא יודעים מה זה תורה. מי יכול לסבול דבר כזה, שיגייסו לנו את הבחורים שלנו. במקום שילמדו תורה,

איך בחורי חמד שאוהבים את התורה... ובאים אלה הרשעים ורוצים לבטל אותם מהתורה

במקום שיתחזקו בתורה, יילכו לגייס אותם. בצרה גדולה אנחנו. לכן, רבותי, לא נחריש".

הרב יוסף, מנהיג ש"ס, קרא למאזיניו להצביע למפלגות החרדיות. "כל אלה שהולכים ופונים למפלגות אחרות, אוי להם מיום הדין, אוי להם מיום התוכחה, מה יענו ביום פקודה? הקב"ה יאמר להם איך עזבתם את התורה שלי בידם של הרשעים האלה. אתם בחרתם בידי הרשעים ששונאים את התורה, הפר עצת אויבנו וקלקל מחשבותם.

"אל תחרישו, אני לא יכול לישון, יש לי צער גדול מהעניין הזה. איך בחורי חמד שאוהבים את התורה, יש להם חשק ללמוד תורה, ובאים אלה הרשעים ורוצים לבטל אותם מהתורה, לבטל נחת רוח מהקב"ה", סיכם הרב יוסף.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?