גלישה לימי הביניים

עיריית יהוד תציב פסל של גולש במקום גולשת

ראש המועצה הדתית בעיר מחה על הצבת פסל של גולשת גלים בכיכר בעיר, בטענה לחוסר צניעות. העירייה הסכימה להחליף את הפסל, "לאות התחשבות בציבור הדתי"

גולשת גלים. צילום: NiteLiter, flickrגולשת גלים (צילום אילוסטרציה). צילום: NiteLiter, flickr

במרכז כיכר ביהוד הוצב לאחרונה פסל של גולשת גלים שהזמינה העירייה מהפסל דב ברדה. הגולשת לובשת בגדי גלישה, כולל מכנסונים, אבל ראשי הציבור הדתי בעיר דרשו להסיר את הפסל, בטענה שאינו צנוע. יושב ראש המועצה הדתית ביהוד, זקי וג'ימה, אמר ל-ynet: "זו כיכר יפה מאוד, אבל היו צריכים להציב במקום דמות של גולש ולא של גולשת". חבר המועצה יצחק פינקר מש"ס הוסיף שלמרות בגדי הגלישה, "הצד האחורי שלה בולט. זה לא לעניין".

עיריית יהוד, כותב סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן בבלוג "משגיח כשרות", נענתה לדרישות ומסרה ל-ynet כי "בסיכום בין ראש העירייה לנציגי הציבור הדתי־חרדי הוחלט להחליף את הפסל לגולש במקום גולשת".

לפי ידיעה שפורסמה ב-nrg נמסר מהעירייה: "לאות התחשבות בציבור הדתי שגר סמוך לכיכר בה הוצב הפסל, הוחלט להחליף את הפסל לגולש, ופסל הגולשת יועבר לכיכר אחרת בעיר. במספר כיכרות בעיר, כמו כיכר הנגנים, מוצבת דמות אישה, ולאחרונה אף סיימנו לעצב פסל מרהיב ביופיו, שיוצב בכיכר

חבר המועצה יצחק פינקר מש"ס: למרות בגדי הגלישה, הצד האחורי שלה בולט. זה לא לעניין

המרכזית ביותר בעיר. פסל זה הינו בדמות של אישה רוכבת על סוס, מה שמחזק את הטענה כי אנו מעודדים ומקדמים את מעמד הנשים".

ברשת פורסמה עצומה של טעם תושבי יהוד, המתנגדים להחלפת הגולשת בגולש. "הניסיון הזה לצנזר את הפסל הוא תמרור אזהרה בשבילנו", אומרת יוזמת העצומה, מיכל פלד. "אם זה יעבור, זאת תהיה כניעה לסחטנות דתית קיצונית שלא מתאימה לעיר שלנו".

פלד רואה בהסרת פסל הגולשת ניסיון להדרת נשים מטעם העירייה. "החלפת פסל של אישה בפסל של גבר מעבירה מסרים אפלים וחשוכים, שמקומם לא בעירנו ולא במאה העשרים ואחת", היא אומרת.

לפוסט ב"משגיח כשרות"

 לידיעה ב-ynet

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?