התחכמות שאין לקבל

המדינה מתנגדת לאי פרסום תמונות אנשים בירושלים

בתשובה לעתירה נגד אגד אומרת מחלקת הבג"צים בפרקליטות שהימנעות מפרסום תמונות של גברים ונשים הוא הפרה של הזיכיון

מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר''מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר'' של התנועה הירושלמית

במדינה מתנגדת להחלטה של אגד להפסיק לפרסם תמונות של אנשים על אוטובוסים בירושלים. כך עולה מתשובה שהגישה פרקליטות המדינה לבג"ץ. התשובה מתייחסת לעתירה שהגישה התנועה הירושלמית, הדורשת לאפשר לה לצאת במסע פרסום תחת הכותרת "ירושלמיות נעים להכיר", שבו יוצגו תמונות של נשים. בתשובה נאמר כי ההחלטה להפסיק לפרסם תמונות של אנשים נועדה לאפשר לאגד להימנע מפרסום נשים, "תוך התחכמות שאין לקבל".

אגד ובעלת הזיכיון לפרסום על אוטובוסים בירושלים, חברת כנען, החליטו להימנע מפרסום תמונות של בני אדם לפני כשלושה חודשים. שתי החברות הסבירו כי החשש מהשחתת אוטובוסים על ידי חרדים קיצונים אינו מאפשר להן להעלות קמפיינים הכוללים תמונות של נשים. הן הוסיפו שכדי למנוע בעיה של אפליה בין המינים כלל לא יפורסמו תמונות של בני אדם.

מנכ"ל התנועה הירושלמית: מהתחלה אמרנו שזה תרגיל כדי שלא לפרסם נשים

מחלקת הבג"צים בפרקליטות מסרה את תשובתה לבג"ץ בשבוע שעבר. המדינה דוחה נמרצות את ההסברים של אגד וקובעת כי ההסכם בינה לבין כנען, בדבר הימנעות מפרסום תמונות של אנשים על אוטובוסים, הוא הפרה של הזיכיון.

השופטת מרים נאור הורתה לתנועה הירושלמית להחליט בתוך שבוע אם תשובת המדינה מספקת אותה ואם היא מושכת את העתירה, או שהיא מבקשת להמשיך ולדון בה.

ב"הארץ" נכתב כי לדעתו של עו"ד אביעד הכהן, המייצג את התנועה הירושלמית בבג"ץ, תשובת המדינה אינה מספיקה. "מהתחלה אמרנו שזה תרגיל כדי שלא לפרסם נשים", אומר מנכ"ל התנועה, אורי איילון.

רון רטנר, דובר אגד, מסר בתגובה: "אותיר את תגובת יועצינו המשפטיים לזירת בית המשפט".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?