אמץ לוחם

שוויון בנטל: מתפלל לכל חייל

יוזמה חרדית – בישיבות מתפללים ומקדישים את הלימוד היומי לחיילים המשתתפים במבצע "עמוד ענן"

חיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickrחיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickr

בציבור החרדי לא מסתפקים בתקווה לשלומם של חיילי צה"ל המשתתפים במבצע "עמוד ענן" בעזה. יוזמה המכונה "אלף למטה" מקשרת חרדים החפצים בכך עם חיילים – לכל אחד מהם נמסר שם של חייל והוא מתפלל למענו ומקדיש את הלימוד היומי להצלחתו.

אחת ממנהלות היוזמה אמרה ל"בחדרי חרדים" שהפעילים מקבלים אלפי פניות. "מתקשרים מכל הארץ ומכל העולם, והטלפונים לא מפסיקים לצלצל במשך 24 שעות ביממה", סיפרה.

היוזמה החלה לפני כארבע שנים, בתחילת מבצע "עופרת יצוקה". רב העיר רחובות, שמחה הכהן קוק, נתן לה את ברכתו. הרב קוק אמר כי גם הרב חיים קנייבסקי תמך ביוזמה. לדבריו, הרב קנייבסקי אמר: "ודאי, מה השאלה. דוד שם על כל חייל עוד

פעילי היוזמה מקבלים אלפי פניות. 'מתקשרים מכל הארץ ומכל העולם, הטלפונים לא מפסיקים לצלצל 24 שעות ביממה'

אדם שיתפלל עליו. מה אתה שואלים אותי? דוד המלך אמר".

יוזמה נוספת נקט ארגון "אילת השחר", העוסק בהקמת בתי כנסת בקיבוצי. הארגון הקים מוקד מיוחד, המספק ליישובי הדרום ספרי קודש ומפעיל שיעורי תורה.

יו"ר "אילת השחר", הרב שלמה רענן: "התגובות מאוד חיוביות, אנשים מאוד מתעניינים ומתחברים, הופתענו עד כמה. אפילו בחלק גדול מהקיבוצים שיש לנו כביכול סטיגמה עליהם שהם מעבר לגדר מבחינתנו נתקלנו בגישה חיובית".

קבוצה של מקובלים ערכה תיקון מיוחד לעת מלחמה: סיור התיקונים החל בקבר הרשב"י במירון והסתיים בבאר שבע. הרב לוי יצחק לינקר הוביל את התפילה, שנערכה על פי נוסח מיוחד, ולאחר מכן היתה תקיעת שופרות.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?