ש"ס בהולילנד

ש"ד: בנו של הרב עובדיה יוסף קיבל 600,000 שקל

עד המדינה בפרשת הולילנד אמר בבית המשפט כי יזמי הפרויקט תרמו כסף לש"ס, בבחינת "שלח לחמך על פני המים"

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, בתפילה. עד המדינה קיבל מכתב הוקרה מהרב יוסף. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

הרב עובדיה יוסף ביקש מש"ד, עד המדינה במשפט הולילנד, לתרום כספים למוסדות החינוך של ש"ס. בעדותו בבית המשפט אמר ש"ד כי יזמי הולילנד תרמו את הכסף, בבחינת "שלח לחמך על פני המים". לדבריו, נתרמו למוסדות ש"ס 600,000 שקל. השופט דוד רוזן שאל, "600,000 שקל, ככה סתם?" ש"ד ענה בחיוב.

עורך הדין גיורא אדרת, סניגורו של היזם הלל צ'רני הנאשם במתן שוחד בפרשה, ציטט מהודעתו של ש"ד במשטרה, שלפיה חש "דחף מצפוני" לתת את הכספים. לפי ההודעה, אנשי ש"ס מעולם לא ביקשו תמורה לתמיכתם בפרויקט.

אדרת הציג מכתב הוקרה שקיבל ש"ד מהרב עובדיה, בכתב ידו, באוקטובר 2001. רוזן תהה מדוע ש"ד לא ביקש קבלה לצורכי מס, העד השיב שאינו זוכר. לדבריו, אנשי ש"ס ביקשו שהצ'קים יירשמו על שם אחד מבניו של הרב יוסף. ש"ד לא אמר במי מבניו של הרב יוסף מדובר.

השופט שאל, "600,000 שקל, ככה סתם?" ש"ד ענה בחיוב

ש"ד אמר גם, כי שילם שוחד בסך 40,000 שקל לסגן ראש העירייה אז, אורי לופוליאנסקי, שלימים נבחר לראש עיריית ירושלים. הסכום שולם, לטענת ש"ד, כדי לבטל היטל השבחה שהעירייה דרשה מיזמי הפרויקט. לטענתו, הכסף נרשם כתרומה ל"יד שרה", ארגון שלופוליאנסקי עומד בראשו.

"כל פעם לופוליאנסקי היה מבקש כסף, ללא קשר לפעולה שאני ביקשתי ממנו", אמר ש"ד. אדרת: "ואם בחקירותיך ובעדותך הראשית קשרת בין כספים לפעולות ספציפיות, זה לא היה נכון?" ש"ד: "אני, כשעשיתי חשבון, התייחסתי לדברים שהוא עשה עבורי".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?