בעקבות בית שמש

החרדים משתלטים על ערד?

300 מתושבי ערד התכנסו כדי למחות על מה שכינו התחרדות העיר

רחוב בערד. צילום: מיכאלי, ויקיפדיהרחוב בערד. צילום: מיכאלי, ויקיפדיה

במלון ענבר בערד התכנסו אתמול בערב כ-300 מתושבי העיר, שמחו על מה שתיארו כהתחרדות של העיר.

התושבים טוענים, נכתב בוואלה, כי בעיר יש כמה תופעות שמזכירות תהליכים שעברה בית שמש בשנים האחרונות. הם אמרו, כי נשים שעלו על אוטובוסים מערד לירושלים התבקשו לשבת בירכתי האוטובוס. טענה נוספת היא, שקבוצות חרדים נוהגות לצעוד על כבישי העיר בשבתות, כדי לשבש את תנועת כלי הרכב.

"בשנה האחרונה מצאתי את עצמי בעיר לא שלי. מצאתי עיר עם התחרדות מואצת, בתמיכת הרשות המקומית", אמרה שוש רוטמן, חברת ועד הפעולה שיזם את הכינוס. אורי פרי מקבוצת "הרוב מחליט" אמר דברים דומים. "יש תהליך הגירה מואץ של חסידי גור אל העיר. זה תהליך לא טבעי. המגזר החרדי משפיע על הנהגת העיר הרבה יותר מכוחו האמיתי בציבור. לא נסכים שערד תהפוך לבית שמש", אמר פרי, בעל אות יקיר העיר.

המגזר החרדי משפיע על הנהגת העיר הרבה יותר מכוחו האמיתי בציבור

התושבים טענו בכינוס, כי ייתכן שחוקי עזר עירוניים יביאו לסגירת עסקים בשבת. כמה חרדים שהיו בקרבת מקום לכינוס הגדירו אותו כבדיחה. "בערד אף אחד לא סגר כבישים או ירק על ילדות. מפריע להם שאנחנו גרים כאן. זאת עיר חופשית והיא לא תהיה בית שמש", אמרו החרדים.

מעיריית ערד נמסר בתגובה כי "טענות התושבים אינן מבוססות ולא הובאו בפני ראש העיר, טלי פלוסקוב. האירוע נראה כמו תחילתה של מערכת הבחירות, שצפויות בעוד שנה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?