שעת כושר

מטה המאבק מקים מחדש את אוהל הפראיירים

חדו"ש: הקואליציה מעדיפה להרדים את הדיון בשאלת השוויון בנטל עד אחרי הבחירות, בתקווה שאחריהן תוכל להעביר חוק טל ב' באין מפריע ולהמשיך את האפליה בין דם לדם

בועז נול ממנהיגי מאהל הפראיירים לאחר פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. 29.04.2012. צילום: אורי לנץ, פלאש 90.בועז נול, ממנהיגי מאהל הפראיירים, לאחר פגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באפריל. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

מטה המאבק לשוויון בנטל ישוב ויקים מחר את אוהל המחאה, בדרישה ליישום החוק. מהמטה נמסר כי הוחלט על חידוש המאהל עקב שמועות במערכת הפוליטית על דיל שנרקם: צווים לגיוס תלמידי ישיבות לא יופעלו, בתמורה לתמיכת שרי ש"ס בתקיפה באיראן.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אומר: "מאז 2 באוגוסט ממשלת ישראל אחראית להפרת חוק המונית, מפני שאינה עושה דבר לגיוס תלמידי הישיבות. הגברת המאבק הציבורי הכרחית, כיוון שאין ספק שהקואליציה מעדיפה להרדים את הדיון בשאלת השוויון בנטל הביטחוני עד אחרי הבחירות. זאת בתקווה שאחריהן תוכל להעביר חוק טל ב' אין מפריע ולהמשיך את האפליה בין דם לדם".

צבי זינגר כותב באתר מגפון, כי מאות אזרחים חתמו בשבועות האחרונים על ייפוי כוח לעורך הדין יהודה רסלר. הם הסמיכו אותו להגיש בשמם עתירה לבג"ץ לגיוס החרדים לצה"ל. בעתירה, שתוגש אם יתברר שחרף פקיעת חוק טל אין גיוס של חרדים לצבא, יתבקש שר הביטחון להפסיק לתת פטור לחרדים.

אין מצב שבו אלו שאינם משרתים יהיו האצבעות שישלחו אותנו למלחמה

אוהל המחאה של מטה המאבק לשוויון בנטל יוקם הפעם מול ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק. יו"ר המחנה המשותף, עידן מילר, אומר: "למרות שראש הממשלה ברח מהאחריות ומכר, כהרגלו, את הציבור הישראלי להנהגה החרדית בעבור הישרדותו הפוליטית, אנחנו סמוכים ובטוחים שצה"ל לא יפספס את שעת הכושר ההיסטורית ויתחיל לאלתר בהליכים לבניית מסגרות ייחודיות שיאפשרו את השתלבות החרדים בשורותיו".

בועז נול, ממובילי מאבק הפראיירים: "מדינת ישראל היא מדינת חוק, וזוהי אחריותו האישית של שר הביטחון לקיים את החוק. אין מצב שבו אלו שאינם משרתים יהיו האצבעות שישלחו אותנו למלחמה, אין מצב שבו הפוליטיקה תיתן פטור משירות ולגיטימציה להשתמטות בתמורה לתמיכה במלחמה".

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?