הזרם הפרטי

אתר "כיכר השבת": החינוך העצמאי - עסק משפחתי

בעקבות תלונות של יואב ללום על העסקת קרובי משפחה במוסדות של החינוך העצמאי, החל משרד החינוך לבדוק את התופעה

יואב ללום, הלוחם נגד אפליית ספרדים בחינוך החרדי מתווכח עם הורים מעמנואל בבית המשפט העליון 22.06.10. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90יואב ללום מתווכח עם הורים מעמנואל בבית המשפט העליון. תלונות וחוזרות ונשנות. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

משרד החינוך החל לבדוק תופעה של העסקת קרובי המשפחה בחינוך החרדי. הבדיקה החלה בעקבות תלונות של עורך הדין יואב ללום, שבחודש האחרון פנה שוב ושוב להנהלת משרד החינוך בדרישה לחקור העסקה של קרובי משפחה בחינוך העצמאי החרדי.

ללום, הזכור כמי שעתר לבג"ץ נגד אפליה של תלמידות ממוצא מזרחי בסמינר בית יעקב בעמנואל, הסתמך בתלונותיו על חוזרי מנכ"ל משרד החינוך, האוסרים על העסקת קרובי משפחה באותו מוסד חינוך. הוא דרש מראשי האגף המוכר שאינו רשמי להסביר מה עשו בעניין העסקת קרובי משפחה; להשיב אם נבדקה התופעה, בעיקר בבתי הספר "בית יעקב" של החינוך העצמאי; במקרה שהיתה בדיקה, לפרט את תוצאותיה ובמקרה שלא – להסביר מדוע לא.

תשעים ותשעה אחוזים ממקבלי המשרות בחינוך העצמאי הם קרובי משפחה

באתר החרדי "כיכר השבת" נכתב כי תשעים ותשעה אחוזים ממקבלי המשרות בחינוך העצמאי הם קרובי משפחה. יו"ר החינוך העצמאי, הרב אברהם יוסף לייזרזון, נשאל לאחרונה איך ייתכן שהרשת החינוכית הרשמית של המגזר החרדי מתנהלת כמו עסק פרטי.

בתשובה לשאלה בעניין אמר לייזרזון: "מישהו צריך להביא פתרון לבעיה הזאת ולרפא את כל חוליי הבעיה". לייזרזון הוסיף כי יש להקים ועדה ציבורית שתבחן את הבעיה.

שוש איפרגן, סגנית מנהלת האגף המוכר שאינו רשמי, העידה לאחרונה במכתב רשמי כי הסוגיה נבחנת בימים אלה על ידי משרד החינוך.

לכתבה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?