הכל בשביל הגיוס

דובר אכ"א: צה"ל יידע לגייס חרדים בהיקף ככל שיידרש

במכתב לפורום לשוויון בנטל מציין הדובר כי לצה"ל חסרים אלפי חיילים וכי הצבא חיזק משמעותית את מאמציו לגייס חרדים

חיילי גדוד נצח יהודה בסיום מסע של 40 ק''מ 16.02.10. אביר סולטאן, פלאש 90חיילי גדוד נצח יהודה בסיום מסע של 40 ק''מ. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

"צה"ל חסר אלפי חיילים והוא יידע לגייס היקף חרדים ככל שיידרש". כך כותב דובר אכ"א לפורום לשוויון בנטל, שפרסם את הדברים עתה. בתשובה לפנייה של ראשי הפורום לאגף כוח אדם בצבא נכתב עוד, כי תרומתם של החיילים החרדים המשרתים בצה"ל ניכרת וחשובה וכי בצבא ימשיכו לפעול כדי לשלבם בשורותיו, מתוך שמירה על אורח חייהם.

"בשנים האחרונות חיזק צה"ל משמעותית את המאמץ לגיוס חרדים לשירותיו", כותב דובר אכ"א. "צה"ל פועל מתוך הכרת החשיבות בשמירת אופיו ומהותו של צה"ל כצבא העם, שבו יכולים לשרת בני המגזרים השונים בחברה הישראלית. גיוס החרדים יבוצע תוך הקפדה על עקרונות אורח החיים של החרדי המתגייס על כל מרכיביו הייחודיים, תוך יצירת מסלולים המקנים הכשרה מקצועית".

במרכז המאמץ עומד מאז שנת 2007 פרויקט שילוב החרדים – שח"ר. פרויקט זה הצטרף למסלול שנפתח ב-1999, גדוד

גיוס החרדים יבוצע תוך הקפדה על עקרונות אורח החיים של החרדי המתגייס

"נצח יהודה" (הנח"ל החרדי). בתשובה נמסר כי בעשור האחרון התגייסו כ-5,000 חרדים. בשנה האחרונה לבדה התגייסו כ-1,200 חרדים לצה"ל. "אנו פועלים בהתאם להחלטת הממשלה, שלפיה עד שנת 2015 יעמוד מספר המתגייסים החרדים על 2,400 בשנה", כותב דובר אכ"א.

באתר מגפון נכתב כי במכתב דואר אלקטרוני לפעילי הפורום לשוויון בנטל כותבים ראשי הפורום: "אנו ממשיכים לפעול בכל דרך אפשרית, על מנת להבהיר לראש הממשלה ולאנשי הצבא, שעתה חוק אחד חל על כולם ועליהם ליישמו לאלתר! מאחר ואנו לא סומכים על חברי הכנסת והשרים, אנו פועלים בשטח, עם ארגונים מימין ומשמאל שמבינים, כמונו, כי חלון ההזדמנויות לשילובם של החרדים והערבים בחברה – הולך ונסגר".

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?