נותנים כתף

200 התגייסו לגדוד נצח יהודה החרדי

פחות משבוע לפני ביטול חוק טל – מספר שיא של מתגייסים לגדוד החרדי היחיד בצה"ל

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי הגדוד החרדי נצח יהודה במטווח. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

הגיוס למחזור אוגוסט של גדוד נצח יהודה החל ביום חמישי. במחזור הנוכחי מצטרפים לגדוד החרדי היחיד בצה"ל 200 מתגייסים – מספר שיא. הגיוס למחזור אוגוסט החל פחות משבוע לפני ביטול חוק טל, שבעקבותיו הוקם הגדוד החרדי לפני 13 שנה.

משיחות עם החיילים הטריים, כותב יואב זיתון ב-ynet, עולה כי הם מייחסים ללימוד תורה חשיבות לא פחותה מלשירות בצבא. לדעתם, עדיף שמי שיכול ללמוד תורה יישאר בישיבה. מי שאינו יכול, צריך להתגייס.

אחד המתגייסים לגדוד, ארז נחום מחדרה, אמר: "זה הגדוד שמדגים איך צה"ל צריך להיראות. אני דתי לאומי וזו המסגרת שהכי מתאימה לי. זהו גדוד מצטיין". בנוגע לסוגיית גיוס החרדים לצבא אמר: "הגידול בגיוס חרדים צריך להתבצע בהדרגה.

מי שקשה לו ללמוד, שיתגייס. אבל לכל חרדי שלא לומד ולא מתגייס, המשטרה הצבאית צריכה להתייחס כאל משתמט

כל מי שלא לומד צריך לתת כתף מתחת לאלונקה. לא צריך לגייס בכוח, אלא בגישה חיובית". בנימין ארזי מאלעד, שבנו עמרם מתגייס לגדוד נצח יהודה, אמר: "עדיף ללמוד תורה מאשר להתגייס. הרי מי שישמור עלינו ושמר על עם ישראל זה התורה... מי שקשה לו ללמוד, שיתגייס. אבל לכל חרדי שלא לומד ולא מתגייס, המשטרה הצבאית צריכה להתייחס כאל משתמט".

פנחס צברי, חרדי מכפר סבא שמתגייס לגדוד, הסכים: "מי שבאמת יכול להמשיך ללמוד תורה שיהיה לו בהצלחה, אבל זה בזבוז גדול אם הם לא באמת לומדים". אמו, תהילה צברי, הוסיפה: "לבן שלי היה קשה ללמוד. אז למה שיהיה ברחוב? העיקר שירגיש בנוח".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?