ההסתה חוזרת

אייכלר בתגובה לקמפיין של קדימה: בחרב ימותו חוטאי עמי

קדימה הכריזה על קמפיין נגד ההשתמטות, חבר הכנסת החרדי הגיב בנאצות

ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה משתלח בחריפות במפלגת קדימה, בעקבות המסע הציבורי שעליו הכריזה בקריאה לגייס את תלמידי הישיבות לשירות צבאי. "עומדים אנו בימי החורבן ואני מבקש למחות על דברי הבלע והזדון שהושמעו כאן נגד לומדי התורה הנקראים על ידי הרשעים בלשון הגנאי 'משתמטים'", אמר אייכלר.

לדבריו, "בימי תשעת הימים של ערב החורבן, דווקא המשתמטים מחובת קיום התורה, משמירת השבת וקיום המצוות, קוראים לעם ה' השוכן בציון משתמטים. עליהם הכתוב אומר בנביא עמוס: 'הנה עיני ה' אלוקים בממלכה החטאה והשמדתי אותה מעל האדמה. "אך הקב"ה מבטיח לנו, 'אפס כי לא השמד אשמיד את בית יעקב נאום ה''. בחרב ימותו כל חטאי עמי האומרים לא תגיש ותקדים בעדנו הרעה", מצוטט אייכלר ב"כיכר השבת".

הסיסמה "קדימה לשרת, נתניהו משתמט" הודבקה על מאות אוטובוסים ברחבי הארץ

קדימה פתחה במסע ציבורי למען השוויון בנטל ונגד החוק שמקדם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיאפשר את המשך ההשתמטות של בחורי הישיבות. מודעה עם הסיסמה "קדימה לשרת, נתניהו משתמט" הודבקה על מאות אוטובוסים ברחבי הארץ.

קדימה מזכירה, כי לפי הצעתה 80% מכל שנתון יתגייסו עד גיל 22 וכלפי אלו שישתמטו יינקטו סנקציות. הצעת נתניהו, לעומת זה, קובעת כי גיל הגיוס יהיה 26, אינה קובעת סנקציות אישיות על המשתמטים ואינה מטילה אחריות אישית על המועמדים החרדים לגיוס.

מקדימה נמסר: "בדיוק בעוד שבוע פג תוקפו של חוק טל, ולנתניהו אין רוב להעביר את חוק ההשתמטות שלו. קדימה תתנגד לחוק ההשתמטות של נתניהו, שבחר במשתמטים על פני מעמד הביניים המשרת, התורם ומשלם המסים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?