סוף ממשלת ההשתמטות. חדו"ש:

"ממשלת האפליה בין דם לדם אינה ראויה להתקיים"

בעקבות פרישת קדימה על רקע כישלון המאמצים לנסח חלופה לחוק טל, ראשי מאהל הפראיירים קוראים גם לישראל ביתנו לפרוש – אם תידחה הצעתה להנהיג חובת גיוס לכל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו''ר קדימה שאול מופז בישיבה הראשונה של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. 21.05.2012. צילום: אורי לנץ, פלאש 90.ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו''ר קדימה, שאול מופז, בפתיחת הדיונים של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בעקבות פרישת קדימה מהממשלה אומר סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן: "עם פרישת קדימה התברר סופית שממשלתו של בנימין נתניהו הפכה לממשלת אפליה בין דם לדם ואינה ראויה להתקיים. הקואליציה תפיל היום את הצעת החוק הראויה של ישראל ביתנו".

במסיבת עיתונאים במחנה הפראיירים בתל אביב אמר אילן: "ישראל ביתנו חייבת ללכת בעקבות קדימה, לא יעלה על הדעת שאביגדור ליברמן יחזיק את ממשלת ההשתמטות. אם יעשה זאת הוא יוכיח שהיה שותף של נתניהו לאורך כל הדרך. נתניהו הוביל מהלך הונאה ומשיכת זמן של חודשים. לא היתה לו כוונה לגייס אפילו תלמיד ישיבה אחד. הגיע הזמן למערכת בחירות, שבה הציבור יוכל להביע את דעתו על מי שבגד בשוויון בנטל".

במסיבת העיתונאים אמרו פעילי מאהל הפראיירים כי הם מאוכזבים מנתניהו והבהירו כי הלחץ עובר כעת ליו"ר ישראל ביתנו, ליברמן. ישראל ביתנו אמורה להעלות בכנסת הצעת חוק לגיוס כללי בגיל 18. בוואלה נכתב כי עידן מילר, מראשי מאהל

ציפי לבני: אין יותר עלי תאנה שיכסו את הכשל הערכי של הממשלה הזאת

הפראיירים, אמר: "אנחנו תומכים בהצעת החוק של ליברמן, אבל אין לה סיכוי לעבור. ברגע שהצעת החוק נופלת, אנחנו דורשים שליברמן יפרוש מהממשלה. שוויון בנטל זה לא סיסמה, זה צורך אמיתי של העם".

אריק בנדר מדווח ב-nrg, כי ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה לפרישת קדימה: "גם נתניהו וגם יו"ר קדימה, שאול מופז, יוצאים מקרטעים מהאירועים האחרונים וכעת יש לקיים בחירות לאלתר".

באתר News1 מובאים דברים שכתבה ציפי לבני, יו"ר קדימה לשעבר, בעמוד הפייסבוק שלה. "שותפות פוליטית שנולדה בחטא מסתיימת וטוב שהסתיימה", כתבה לבני. "אין יותר עלי תאנה שיכסו את הכשל הערכי של הממשלה הזאת... היום ברורה יותר מתמיד צדקת העקרונות בשמם פעלנו בשנים האחרונות – חזרתי והבהרתי שלציבור לא תצמח כל טובה מחבירה לקואליציית השותפים הטבעיים שמפקירה את הציבור הנושא בנטל החברתי, הכלכלי והביטחוני".

לידיעה ב-nrg

 לידיעה בוואלה

 לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?