המגן האמיתי

הרב עובדיה יוסף: אנשי השוויון בנטל – כופרים

בשיעור השבועי שלו קרא מנהיג ש"ס להתפלל לביטול הכוונות לגייס חרדים

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף  14.12.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

"עינם צרה בנו, אין להם אמונה אלה. הם כופרים. אנחנו ברוך השם מאמינים בקדוש ברוך הוא, מאמינים בתורתו. הקב"ה אל יעזבנו ואל יטשנו, יהיה לנו מגן, הקב"ה יהפוך את הגזרה הזאת מקללה לברכה". כך אמר אתמול הרב עובדיה יוסף, מנהיג ש"ס, בהתייחסות לפעילים לגיוס תלמידי ישיבות.

הרב עובדיה, כותב קובי נחשוני ב-ynet, התייחס לכוונה לגייס חרדים כאל גזירות ואמר כי צריך להתפלל לביטולן: "הקדוש ברוך הוא ישמור את כל בחורי הישיבות, ישמור אותם מכל צרה וצוקה, יעלו מעלה-מעלה בתורה, הם מקיימים את כל העולם... אלמלא הם, היה העולם נחרב" . לדברי הרב, הקב"ה ידאג לכך שלא תהיה פגיעה בלומדי התורה "שעושים לו נחת".

הקדוש ברוך הוא ישמור את כל בחורי הישיבות... הם מקיימים את כל העולם... אלמלא הם, היה העולם נחרב

באתר ערוץ 7 נכתב, כי הרב עובדיה הביע ביטחון כי היוזמות סביב ניסוח חלופה לחוק טל לא יפגעו בלומדי התורה. הרב הבהיר מי באמת מגן על ישראל. "כמה שונאים סובבים אותנו? יש לנו איראן, יש לנו חיזבאללה, יש פלסטינים", אמר. "נכון, צה"ל עומדים, מסכנים, שומרים על החומות. אבל מה יכולים לעשות נגד רשעים? מי מגן עלינו? רק התורה".

בשבוע שעבר קרא הרב עובדיה לבטל את חופשת הקיץ בישיבות – נוכח הניסיונות להביא לגיוס חרדים. בדרשתו השבועית, שאותה הוא נושא בבית הכנסת שבביתו, הגדיר "פוסק הדור" הספרדי את הכוונה לגייס אברכים "גזירות קשות".

לידיעה ב-ynet

לידיעה בערוץ 7

לידיעה על דברי הרב עובדיה בשבוע שעבראיך תוכל לפעול?