חדו"ש על פירוק ועדת פלסנר:

להגיש הדו"ח למרות הודעת רה"מ; הממשלה משתמטת

ראש הממשלה הודיע כי על פירוק הוועדה לקידום השוויון בנטל, בגלל חילוקי הדעות. יו"ר הוועדה, ח"כ יוחנן פלסנר: הוועדה תפרסם את מסקנותיה כמתוכנן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו''ר קדימה שאול מופז בישיבה הראשונה של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. 21.05.2012. צילום: אורי לנץ, פלאש 90.ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו''ר קדימה, שאול מופז, בישיבה הראשונה של הוועדה בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, קורא לח"כ יוחנן פלסנר ולחברי ועדת השוויון בנטל להגיש את הדו"ח שלהם לציבור עם או בלי הסכמת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "ההנחה של נתניהו שהוא יכול למנות ועדה ציבורית ולפרק אותה רגע לפני הגשת הדו"ח רק משום שמסקנותיה הצפויות אינן נוחות לו, היא שיא חדש של זלזול באינטליגנציה של הציבור", אומר אילן.

לדבריו, "הציבור צריך לדעת מהן המסקנות שאליהן הגיעו חברי הוועדה לאחר עבודה מפרכת כל כך ולנתניהו כל כך חשוב לטרפד אותן כדי לרצות את שותפיו החרדים".

אילן מוסיף: "אם אכן יפרק את ועדת פלסנר, נתניהו יכריז על ממשלתו כממשלה משתמטת. כל מפלגה שתמשיך להיות חברה בקואליציה הזאת תכריז על עצמה כתומכת בהשתמטות ומתנגדת לשוויון בנטל".

במטה המאבק בחוק טל, נכתב ב-nrg, תוקפים בחריפות את ראש הממשלה ואת השר שאול מופז. "לצערנו, הציניקנים ניצחו. הם טענו מלכתחילה שלא יקרה כלום, שנתניהו לא מתעניין באמת במשרתים ושמופז ימכור את ציבור המשרתים בשביל (כורסת) עור הצבי – ואכן כך קרה. למרות מאמציו הכנים של ח"כ פלסנר, ראש הממשלה ומופז לא נתנו לוועדה שום סיכוי. יתרה מכך, ביבי בחר בצד של החרדים והמשתמטים על חשבון המשרתים והעביר בכך מסר ברור שחובת השירות אינו ערך חשוב בעיניו. את המסקנות יסיקו המשרתים בעצמם", אומרים במטה המאבק.

גם ראשי "מחנה הפראיירים", עידן מילר ובועז נול, תוקפים את נתניהו. "ראש הממשלה פחדן. הוא הבטיח פתרון ועכשיו עושה הכל למסמס אותו. הוא מפקיר את ביטחון המדינה ושלמות החברה בשביל שלמות הקואליציה. כדאי שיתעשת מהר ויעשה את

ביבי בחר בצד של החרדים והמשתמטים על חשבון המשרתים והעביר בכך מסר ברור שחובת השירות אינו ערך חשוב בעיניו

מה שהבטיח לעם ישראל – שירות לכל בגיל 18עם מכסת פטורים מוגבלת לעילויים", מצטט צבי זרחיה ב"TheMarker" את נול ומילר.

נתניהו הודיע על פירוק הוועדה לקידום השוויון בנטל ביום שני בצהריים. "אני מודה לחמשת נציגי הציבור על עבודתם המאומצת ועל שהשקיעו מזמנם למטרה חשובה", אמר נתניהו. עם זאת, הוא אמר כי פירוק הוועדה אינו מבטל את האחריות של הממשלה לטפל בסוגיית השוויון בנטל. הוא ציין כי בכוונתו להזמין עוד השבוע את ראשי מפלגות הקואליציה כדי לנסות ולגבש הצעה שתזכה לרוב בכנסת.

הוועדה פורקה בעקבות פרישתם של נציגי ישראל ביתנו, הבית היהודי ועורך הדין יעקב וינרוט, שייצג את החרדים. יו"ר הוועדה, ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה, לחץ להטיל סנקציות אישית על אברכים שלא יתגייסו לצבא אף שלא קיבלו פטור מגיוס. במפלגות החרדיות התנגדו לכך בחריפות. נתניהו הודיע כי הוא תומך בעמדת יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שתבע להחיל את החוק גם על ערבים ולחייב אותם בשירות אזרחי, בעוד שבקדימה התנגדו לכך. בקדימה טענו כי נתניהו החליט לפרק את הוועדה בתיאום עם ש"ס.

ח"כ פלסנר הודיע כי הוועדה תפרסם את מסקנותיה ביום רביעי, כמתוכנן, למרות הודעת נתניהו. "הוועדה נמצאת בשלבים האחרונים של ניסוח המסקנות. הדו"ח כבר נכתב והצעת החוק נוסחה", אמר פלסנר.

אתר News1 מדווח כי פלסנר הוסיף: "נראה שיש מי שבורח מבשורה או חושש ממנה, אבל הציבור הישראלי ממתין לבשורה הזאת, וגם בכנסת יש רוב גדול לאישור המסקנות. לאחר הצגת הדו"ח מחרתיים יעבור הכדור למגרש הפוליטי, שם מתקבלות ההכרעות".

 לידיעה ב-nrg

 לידיעה ב-"TheMarker"

לידיעה ב-News1

לידיעה על תגובות במערכת הפוליטית ב-nrgאיך תוכל לפעול?