שבת מנוחה

הקנס על העסקת יהודים בשבת הוכפל פי שבעה

משרד התמ"ת העלה את הקנס שיוטל על בעלי עסקים שיעסיקו יהודים בשבת ל-35,000 שקל

סניף כשר של מקדונלד'ס. צילום: Ingsoc, wikipediaסניף כשר של מקדונלד'ס. צילום: Ingsoc, wikipedia

הקנסות שיוטלו החל מהשבוע על בעלי עסקים המעסיקים יהודים בשבת גבוהים פי שבעה מהמקובל עד כה. משרד התמ"ת החליט כי הקנס על העסקת יהודים בשבת יהיה 35,000 שקל, לעומת 5,000 כיום.

חזי אופיר, מנהל האכיפה במשרד התמ"ת, אומר לאתר החדשות החרדי JDN כי המשרד מיישם החלטת ממשלה בעניין זה. לדבריו, יש להחלטה מתנגדים רבים. "כל אלו שרואים עצמם נפגעים יוצאים לתקשורת ומתמרמרים. מי שעובר על החוק, זה בעיה שלו", אומר אופיר. לדבריו, "דווקא בית המשפט העליון הוא שעסק בפן הדתי וקבע שאסור להעסיק יהודי בשבת. וזה, יש להדגיש, נשנה דווקא כלפי אלו שאסור להם לעבוד, כי יש גם כאלו שהותר להם לעבוד לפי החוק. מדובר בעובדים בבתי אבות, בחנויות מזון מיוחדות ועוד, שיש להם היתר חוקתי

רשת מקדונלד'ס תפסיק להעסיק בשבתות כ-800 בני נוער יהודים

לעבוד בשבת. עם זאת, בג"ץ קבע שכלפי נוער אין חל היתר זה, ואסור להעבידו ולהעסיקו בשבת".

בעקבות ההחלטה החדשה הודיעה רשת מקדונלד'ס כי תפסיק להעסיק בשבתות כ-800 בני נוער יהודים. "משבת הבאה אין יותר עובדים מתחת לגיל 17 וחצי ברשת שלנו", מסרו ממקדונלד'ס. ב-ynet נכתב כי בשבתות יועסקו במקדונלד'ס בני מיעוטים, שהעסקתם בסופי שבוע אינה מנוגדת לחוק בישראל.

"מקדונלד'ס תיאבק בחוק", אמר בעלי הרשת עמרי פדן. "מה שלא הצליח לעשות אלי ישי ב-17 שנה הצליח שר התמ"ת, שלום שמחון, לעשות בשבעה ימים".

 לידיעה ב-JDN

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?