לש"ס אין מימון לסיום הש"ס

עיריית ירושלים תתקצב רק את סיום הש"ס האשכנזי

העירייה תשקיע כ-800 אלף שקל במעמד סיום הש"ס שעורכת אגודת ישראל, אבל לא תממן את המעמד המקביל של ש"ס

השר, משולם נהרי, מש''ס 23.07.08. צילום: נתי שוחט, פלאש 90השר משולם נהרי מש''ס. מגייס כספים. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עיריית ירושלים תתקצב את מעמד סיום הש"ס של אגודת ישראל, שבו צפויים כ-10,000 משתתפים. העירייה תקדיש לאירוע כ-800 אלף שקל. את מעמד סיום הש"ס של תנועת ש"ס, שבו ישתתף הרב עובדיה יוסף, העירייה מסרבת לתקצב.

בש"ס מתכננים לקיים את סיום הש"ס הספרדי באצטדיון טדי בירושלים, לאחר שבוטלה התוכנית לקיים את המעמד באצטדיון המושבה בפתח תקוה. בש"ס מצפים להשתתפותם של 15 אלף איש בטקס.

בגלל סירוב העירייה פועלים בש"ס לגייס את הסכום הנדרש להפקת אירוע בסדר גודל כזה, הנאמד בשני מיליון שקלים. הראשון שנחלץ להשגת תקציב הוא השר משולם נהרי, שכבר גייס מיליון שקל ממשרדי הממשלה ובמיוחד ממשרד החינוך. האירוע באצטדיון טדי יתקיים בשיתוף תחנת הרדיו קול ברמה.

בתחילה רצו המארגנים לקיים את המעמד בגבעת התחמושת, בשטח שבו יתקיים ביום שלישי מעמד הסיום של אגודת ישראל.

השר משולם נהרי כבר גייס מיליון שקל ממשרדי הממשלה, ובמיוחד ממשרד החינוך

אבל ב"כיכר השבת" מדווחים כי בגלל הקושי שבקיום שני אירועי ענק באותו השטח בזמן כל-כך קצר, נאלצו בש"ס למצוא מקום חלופי.

אבי מימרן, מנהל התוכניות של קול ברמה, אומר: "פעם ראשונה יתקיים מעמד סיום הש"ס ללומדי התורה הספרדים בארץ, מעמד משלהם ומכובד לכבודה של תורה. באירוע יושקעו מאות אלפי שקלים כדי שהוא יהיה על הצד הטוב ביותר, ואנחנו שמחים לקחת חלק מהאירוע הזה".

מעיריית ירושלים נמסר: "האגף לתרבות תורנית נערך לקראת חגיגות סיום הש"ס שמתקיימות אחת לשבע שנים, כפי שהיה גם בשנים הקודמות. במסגרת זו תשתתף העירייה חלקית בסדרת אירועים נרחבת ברחבי העיר. האירועים מופנים לקהל הרחב, מכל שכבות האוכלוסייה, ללא אפליה בין שבטים ועדות".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?