להגנת ישי

הרב עובדיה יוסף: המבקר כמו המרגלים

ימים ספורים לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה על אסון הכרמל, מנהיגה של ש"ס יוצא להגנת שר הפנים

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף  14.12.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה של תנועת ש"ס, השווה את מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, למרגלים ששלח משה לתור את הארץ לפני שבני ישראל נכנסו אליה. הרב יוסף רמז כי מבקר המדינה החליט מראש לפרסם דו"ח שלילי על אסון הכרמל, ולכן השווה אותו למרגלים ולחטאם.

באתר גלי צה"ל דווח כי ארבעה ימים לפני פרסום דו"ח המבקר על השריפה בכרמל – שבו צפויה ביקורת חריפה על שר הפנים, אלי ישי מש"ס – אמר הרב יוסף: "המרגלים ששלח משה לפי כניסת בני ישראל לארץ, החליטו מראש על כתיבת דו"ח שלילי על ארץ ישראל, כמו בדו"ח מבקר המדינה".

הדברים נאמרו בדרשה השבועית של הרב. בדרשה התייחס הרב יוסף לפרשת "שלח לך", המספרת על המרגלים

הרב יוסף רמז כי לינדנשטראוס החליט מראש לפרסם דו"ח שלילי על אסון הכרמל, בדומה למרגלים

שנשלחו לבחון את ארץ ישראל.

ב"כיכר השבת" מציינים כי לפי טיוטות שהפיץ משרדו של המבקר בחודשים האחרונים ולפי הדלפות לתקשורת, מסתמן כי בדו"ח תופנה האצבע המאשימה נגד שלושה אחראים עיקריים: שר הפנים ישי, שר האוצר, יובל שטייניץ, והשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ.

הדו"ח יתפרסם ביום רביעי השבוע ויתייחס למחדלים בתפקוד משרדי הממשלה שהיו אמורים לטפל בשריפה שפרצה בכרמל בדצמבר 2010.

השריפה, שהיתה הגדולה בתולדות ישראל, גבתה את חייהם של 44 בני אדם. יותר מ-10,000 איש פונו מבתיהם ושירותי הכיבוי נאבקו באש כ-82 שעות.

 לידיעה בגלי צה"ל

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?