הרב "המתון" הולם שוב

הרב שטיינמן: 8 מיליארד הלא יהודים - רוצחים וגנבים

מנכ"ל חדו"ש, הרב רגב: "אין מקום בקואליציה למפלגות שהנהגתן הרוחנית מלמדת שנאה נגד כמעט כל המין האנושי, חוסר סובלנות ושלילת הזולת". הרב שטיינמן גם הביע זלזול בידע בחשבון ובגיאוגרפיה אבל טעה במיליארד לגבי גודל אוכלוסיית העולם

נשיא המדינה שמעון פרס, שני מימין, בביקור אצל מנהיג דגל התורה הרב אהרון לייב שטיינמן, שני משמאל, בביתו בבני ברק . 10.03.2010. צילום: שוקי לרר לפלאש 90.נשיא המדינה שמעון פרס, שני מימין, בביקור אצל מנהיג דגל התורה הרב אהרון לייב שטיינמן, שני משמאל, בביתו בבני ברק. צילום: שוקי לרר לפלאש 90

מנהיג דגל התורה הרב אהרון לייב שטיינמן אומר ששמונה מיליארד הלא יהודים החיים בעולם הם "רוצחים גנבים ואנשים בלי שכל". שטיינמן אמר את הדברים בכנס שנערך בבית שמש ביום רביעי לקראת חג מתן תורה חג השבועות. זוהי האחרונה בשורה של התבטאויות קיצוניות של המנהיג החדש של דגל התורה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה ש"קשה להאמין שראש הממשלה נתניהו והמפלגות הציוניות האזרחיות ממשיכות להשלים עם ישיבתן בקואליציה של מפלגות המונחות על ידי שנאה למי שאינם יהודים, חוסר סובלנות ושלילת הזולת".

לדברי שטיינמן "היום אומרים שיש שמונה מיליארד אנשים בעולם ומה הם כולם? רוצחים, גנבים, אנשים בלי שכל. וכי הקדוש ברוך הוא ברא את העולם בשביל הרוצחים האלה, בשביל הרשעים אלה"? שאל שטיינמן. לדבריו, העולם נברא "רק בשביל אנשים צדיקים, לומדי תורה... זה התכלית של הבריאה". עוד אמר ש"אומות העולם אין להם שום מידה טובה".

שטיינמן גם ניצל את הנאום כדי להפחית בחשיבות לימוד מקצועות כלליים הנכללים בתוכנית הליבה. לדבריו, "החיים של בן אדם הם לא כאן בעולם. רק בן אדם צריך לחיות נצח... מללמוד חשבון ומללמוד גיאוגרפיה, מזה לא חיים נצח. רק ממה חיים נצח? מתורה ומחסד". שטיינמן, מתברר, מיישם בפועל את הזלזול בחשבון ובגיאוגרפיה. אוכלוסיית העולם

בראיון לביטאונו של מאיר פרוש "המבשר" לפני כחודש אמר הרב שטיינמן שלפני השואה הציונים ניסו להתגרות בהיטלר וייתכן שאם לא היו עושים זאת הוא היה פחות אכזרי

מוערכת כיום על ידי קרן האוכלוסין של האו"ם לא ב-8 מיליארד אלא ב-7 מיליארד.

שטיינמן השמיע באחרונה שורה של התבטאויות קיצוניות. בראיון לביטאונו של מאיר פרוש "המבשר" לפני כחודש אמר שלפני השואה הציונים ניסו להתגרות בהיטלר וייתכן שאם לא היו עושים זאת הוא היה פחות אכזרי. כן אמר שהניסיון לגייס את בני הישיבות חמור יותר מהאיום האיראני. בינואר אמר ש"החינוך החילוני אין בו כלום. הוא עולם שקר".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה ש"מדהים ומקומם לשמוע את ההתבטאות מלאת השנאה נגד כמעט כל המין האנושי. זאת, לאחר שרק לפני מספר שבועות האשים את הציונות בהתגרות בהיטלר שתרמה לשואה. נראה שבמקרה של הרב שטיינמן ראוי לומר 'טול קורה מבין עיניך'". לדברי רגב, "שוב חושף הרב שטיינמן את העובדה שאגדת המתינות שלו היתה במקרה הטוב מופרכת ובמקרה הרע מעשה הונאה".

רגב תוהה, "מתי יתעוררו נתניהו והמפלגות הציוניות האזרחיות להבין עד כמה מסוכנת לישראל קואליציה שבה מכהן כיו"ר ועדת הכספים אדם הכפוף להנהגתו הרוחנית של מי שמטיף לשנאת לא-יהודים. לישראל דרושה קואליציה אזרחית. הצטרפות קדימה לממשלה היתה צעד ראשון בכיוון הנכון. הצעד הבא צריך להיות היפרדות ממפלגות שאינן שותפות לערכי היסוד של הדמוקרטיה וכיבוד הזולת. רק כך תתאפשר המהפכה האזרחית הדרושה".

לידיעה ב-Ynet

לידיעה במגאפוןאיך תוכל לפעול?