נגמרו התירוצים

ח"כ הורוביץ מקדם חוק שיאפשר נישואים אזרחיים

לפי הצעת חוק, שתעלה להצבעה בשבוע הבא, זוגות יוכלו לבחור כיצד להינשא. ההסדר כולל נישואים של בני זוג מאותו מין

כנס בכנסת למען נישואים וגירושין אזרחיים. 27.7.2011. צילום: אסף מוסמן, חדו''שכנס בכנסת למען נישואים וגירושין אזרחיים. צילום: אסף מוסמן, חדו''ש

חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ מקדם חקיקת חוק שיאפשר נישואים אזרחיים בישראל. לפי הצעת החוק, זוגות יוכלו לבחור בין נישואים דתיים, במתכונת הקיימת, לנישואים אזרחיים. בנישואים אזרחיים יוכלו לבחור זוגות שירצו בכך או שאינם מוכרים על ידי הרבנות. ההסדר כולל גם נישואים של בני זוג מאותו מין.

"מאות אלפי ישראלים אינם יכולים לממש את הזכות הבסיסית לנישואים בארצם ונאלצים לשאת בהוצאות כבדות ולהתחתן בחו"ל, והכל בגלל כפייה דתית בוטה", אמר הורוביץ. הוא הוסיף, כי חלק ניכר מעולי חבר העמים אינם מוכרים כיהודים על ידי הרבנות ואינם מורשים להתחתן.

לא ייתכן שמדינה דמוקרטית מונעת מאזרחיה זכות בסיסית כמו הזכות להתחתן ולהקים משפחה

"גם לרבבות הזוגות מאותו המין אין שום פתרון בישראל", אמר הורוביץ ל-nrg. "לא ייתכן שמדינה דמוקרטית מונעת מאזרחיה זכות בסיסית כמו הזכות להתחתן ולהקים משפחה. זו אפליה בלתי נסבלת ובלתי מתקבלת על הדעת שיש לשים לה סוף".

הצעת החוק תעלה להצבעה במליאת הכנסת ביום רביעי הבא. הורוביץ אמר, "עד כה השתמש בנימין נתניהו במפלגות הדתיות ובסטטוס קוו השקרי כמכשיר לחסימת החקיקה לשוויון זכויות ולמאבק בכפייה הדתית. עם כינונה של הקואליציה הענקית נשמט תירוץ זה וכעת יעמדו ראש הממשלה ושותפיו החדשים מקדימה למבחן אמיתי".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?