כמה משתמטים באמת?

האלוף מיל' שטרן: 50% מתלמידי הישיבות לא לומדים

ראש אכ"א לשעבר טען בכנס באוניברסיטת תל אביב, שבחברה החרדית מטופחת תרבות של שקר סביב השירות הצבאי

ישיבת חברון בירושלים. צילום: פלאש 90 (רוחב)ישיבת חברון בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: פלאש 90

"אם הייתם יודעים כמה ישיבות רשומים בהן תלמידים שלא לומדים, שההורים שלהם יודעים שהם משקרים, שראשי הישיבות משקרים או יודעים שמשקרים אותם והחברה הישראלית שותקת עשרות בשנים". כך אמר האלוף במיל' אלעזר שטרן, לשעבר ראש אגף כוח אדם בצה"ל.

שטרן האשים את החברה החרדית ואת העומדים בראשה בטיפוח תרבות של שקר. "הנחת העבודה שלי, ולא רק שלי, היא שלפחות 50% לא לומדים בישיבות. מתפתחת שם תרבות של שקר", אמר בכנס לזכרו של הפרופ' אבנר שאקי ז"ל באוניברסיטת תל אביב. ב"כיכר השבת" נכתב כי ראש אכ"א לשעבר הוסיף כי חלק מהסכנה הטמונה במצב הנוכחי היא "שהתרבות לא מחלחלת רק לחברה החילונית. היא נותנת

ראשי ישיבות אומרים לי, 'צדקת, גם בישיבות ההסדר 40% לא לומדים'

גושפנקה להשתמטות חילונית, אבל גם מחלחלת לציבור הדתי הלאומי. ההקצנה קיימת לא רק בקול באישה, אלא גם במי רשום בישיבות ההסדר. באים אלי עכשיו סמנכ"ל ישיבות ההסדר וראשי ישיבות ואומרים לי 'צדקת, גם בישיבות ההסדר 40% לא לומדים', ואז אומרים תגיד תודה שלא אומרים 'תורתו אומנותו'".

בכנס, לפי דיווח בעיתון "מקור ראשון", דיבר גם עורך הדין יעקב וינרוט, שתקף את הציבור החילוני. "החילונים לא רוצים את החרדים בצבא. הם רוצים אותם מחוץ לצבא כדי שיוכלו לירוק עליהם", אמר וינרוט.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?