שבעה קווי שבת

עיריית תל אביב אישרה הפעלת קווי מוניות שירות בשבת

התוכנית עוד זקוקה לאישור של משרד התחבורה. לפי סקרים, 62% מכלל הציבור בתומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת

שר התחבורה, ישראל כץ. צילום: David Fainshtein, Jerusalem. wikipediaשר התחבורה, ישראל כץ. סיכוי נמוך שיאשר את התוכנית. צילום: David Fainshtein, Jerusalem. wikipedia

הנהלת העירייה בתל אביב אישרה תוכנית להפעלת קווי שירות חדשים, שיפעלו בעיר גם בשבת. התוכנית כוללת שבעה קווים של מוניות שירות, מהסוג שכבר פועל בתל אביב בשבת. התוכנית עדיין טעונה אישור של משרד התחבורה. דניאל שמיל מציין ב"TheMarker", כי לפי הצהרות קודמות של שר התחבורה, ישראל כץ, האישור לא יינתן.

בין הקווים המוצעים: קו ממסוף הטייסים עד דיזנגוף סנטר; ממסוף הטייסים למרכז העיר ולבית החולים איכילוב; קו המקשר בין בית ברבור ודרום-מזרח העיר ליפו ולבית החולים וולפסון; וקו היוצא מבית החולים ומגיע, דרך יפו, לתחנה המרכזית החדשה.

התוכנית שאושרה מצומצמת בהיקפה מהתוכנית הראשונית שנדונה בעירייה. חברת המועצה תמר זנדברג ממרצ, שהעלתה את ההצעה המקורית לקווי אוטובוס בשבת, אמרה: "40% מתושבי תל אביב-יפו אינם מחזיקים ברכב פרטי, והם מושבתים מתנועה יותר מ-24 שעות מדי שבוע. מדובר בתושבים כלואים, מקורקעים, ללא יכולת לזוז מעבר למרחק הליכה או

מקור חרדי בעירייה: הבהרנו מספר פעמים לראש העיר, כי לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת בעיר תל אביב

נסיעת אופניים דווקא בימי המנוחה. תחבורה רציפה היא חיונית לעיר בת קיימא".

ב"כיכר השבת" נכתב כי זנדברג הזכירה שלפי סקרי דעת קהל שערך מכון סמית בשנת 2010, בהזמנת חדו"ש, רוב הציבור – 62% מכלל הציבור ו-93% מקרב החילונים – תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

מקור חרדי בעירייה אמר ל"בחדרי חרדים": "זוהי בדיחה שחוזרת על עצמה כל פעם מחדש. הבהרנו מספר פעמים לראש העיר כי ההסכמים הקואליציוניים אינם מאפשרים את המהלך, וכי לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת בעיר תל אביב".

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר: "מדינת ישראל צריכה לספק שירות גם לאלו שאין להם. זה כולל נגישות לכל אזרח ואזרח גם בסופי השבוע. אין כל סיבה שתושבים שידם אינה משגת לא יוכלו להגיע לים או לבקר חולים בשבת".

לידיעה ב"TheMarker"

 לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?