שעת כושר

חדו"ש: הבחירות – מחטף חוסם חוק שוויון בנטל

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, קורא להעביר את חוק השוויון בנטל כבר עכשיו, למרות פיזור הכנסת

מסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל. צילום: הפורום לשוויון בנטלמסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל

סמנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, שחר אילן, קורא למפלגות הכנסת לחבור ליוזמה של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להעביר את חוק השוויון בנטל לפני הבחירות. לדברי אילן, "ראש הממשלה בנימין נתניהו הפך את הבחירות למחטף חוסם חוק שוויון בנטל. יש שעת כושר היסטורית להעביר חוק לשירות חובה לכל בכנסת הזו ואסור להחמיץ אותה". אילן קרא לכל סיעות הבית להצטרף ליוזמה, כדי ליצור את הרוב הדרוש של 61 ח"כים להעברת חוק לאחר פיזור הכנסת.

ליברמן אמר ביום חמישי כי יפעל לקדם את חוק הגיוס לכל, וכי ההצעה תעלה על שולחן ועדת השרים לחקיקה כבר ביום ראשון הקרוב. ב"הארץ" דווח כי ליברמן אמר ששוחח בעניין עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, וכי זה טען באוזניו שהצעת חוק שתזכה לתמיכת 61 חברי כנסת תביא לכינוס הכנסת, גם אם החוק לפיזורה עבר בשלוש קריאות.

ליברמן: ישראל ביתנו תקדם את הצעת החוק לגיוס לכל, גם אם זו לא תאושר בוועדת השרים לחקיקה

ליברמן התייחס לדבריו של היועץ המשפטי לכנסת, כי אם תתפזר הכנסת כמתוכנן חוק טל יתארך באופן אוטומטי עד תום שלושה חודשים מכינוס הכנסת ההבאה. "ריבלין אמר שאם יש 61 חתימות אין לו שיקול דעת והוא חייב לכנס את הכנסת", הסביר ליברמן. את הצעת החוק הגיש יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, דוד רותם, חבר סיעתו של ליברמן.

ליברמן נפגש ביום חמישי עם ראשי מאבק המילואימניקים. לפי חדשות 10, בפגישה ב"מאהל הפראיירים" הודיע ליברמן כי ישראל ביתנו תקדם את הצעת החוק שלה לגיוס לכל, גם אם זו לא תאושר בוועדת השרים לענייני חקיקה.

ערוץ 7 מדווח כי ליברמן אמר לפעילים שעליהם לצאת כבר עכשיו להשיג את החתימות של כל חברי הכנסת מהליכוד, מהעבודה, מקדימה ומשאר הסיעות שכבר התחייבו שיתמכו בגיוס לכולם.

לידיעה ב"הארץ"

לידיעה בחדשות 10

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?