עברה את הגבול

משמרות הצניעות מאיימות: עזבי את השכונה החרדית

אישה המתגוררת בשכונת מחנה ישראל בירושלים קיבלה מכתב שבו היא נדרשת לצאת מביתה

קטע ממכתב שבו מאיימות משמרות הצניעות על אישה ודורשות ממנה לעזוב שכונה חרדית בירושליםקטע מהמכתב שבו מאיימות משמרות הצניעות על ר' 

תושבת שכונת מחנה ישראל שבמרכז ירושלים קיבלה מכתב איום, שבו דורשים ממנה אנשי משמרות הצניעות "לעזוב את שכונתנו מאחר ועברת על גבולות תורת ישראל".

התושבת, ר', מתגוררות בשכונת מחנה ישראל זה שבעה חודשים עם שני ילדיה. לדבריה, היא חזרה לישראל מאמריקה ונזקקה לדירה בדחיפות. כך נכנסה לגור בשכונת מחנה ישראל, בלי להכיר את אופיה החרדי.

ר', המגדירה את עצמה מסורתית, אמרה לניר חסון מ"הארץ", כי עד הימים האחרונים יחסיה עם השכנים החרדים היו תקינים. "אני לא אדם מתריס, נכון שאני הולכת עם מכנסיים, אבל לא קצרים".

אנו פונים אליך לעזוב את שכונתנו מאחר ועברת על גבולות תורת ישראל וצניעות שכונתנו

במכתב שקיבלה ביום העצמאות (יום חמישי האחרון) נכתב: "אנו פונים אליך לעזוב את שכונתנו מאחר ועברת על גבולות תורת ישראל וצניעות שכונתנו. אנו מבקשים ממך לעזוב מיד את שכונתנו. משמרות הצניעות". בתחתית המכתב נוסף המשפט: "זו הזהרה (כנ"ל) אחת ויחידה".

ר' הגישה תלונה במשטרה, שהבטיחה להגביר את הסיורים בשכונה. "היתה לי שכנה שהתעלמה מאזהרה כזו והם שרפו לה את הבית. זה מפחיד, אני לא יודעת איך אני יוצאת מחר בבוקר מהבית", אמרה.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?