בשם החללים החרדים

משפחות שכולות חרדיות: ילדינו לא לומדים על המלחמות

במפגש עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ערב יום הזיכרון, הדגישו בני המשפחות השכולות: מי שלא לומד תורה חייב להתגייס

יום הזיכרון. צילום: maxnathan, flickrיום הזיכרון (צילום אילוסטרציה). צילום: maxnathan, flickr

"הכאב שלנו הוא בכך שהציבור החרדי לא מספיק מתגאה במניות שלו בהקמת המדינה. הילדים שלי כבר לא לומדים על מלחמת השחרור ועל מלחמת ששת הימים", אמר בן למשפחה שכולה חרדית במפגש עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ערב יום הזיכרון.

"אני חושב שהמנהיגים החרדים צריכים יותר להדגיש את זה ולא לזלזל בזיכרונם של אותם בחורים צעירים שלקחו חלק בהקמת המדינה ופעלו לבנייתה", הוסיף אותו בן משפחה. "למרות שהייתי חלק מתנועת הנוער של אגודת ישראל, כאשר ביקשתי מנציגי התנועה לתת ביטוי לנופלים לא התייחסו לזה כל כך. נעלבנו שככה מתייחסים אלינו. היום אגודת ישראל לא רק שלא מזכירה את הדברים האלה, אלא מתעלמת מהם".

העיתונות והתקשורת לא אומרים את האמת על חלק גדול שהלכו ושהולכים לצבא. מאז ומעולם היו חרדים בצה"ל

משתתף נוסף מבני המשפחות השכולות החרדיות התייחס להקצנה במגזר הכללי והחרדי. באתר "לדעת" נכתב, כי לדבריו הציבור החרדי מאמין שמי שלא לומד תורה חייב להתגייס.

"כשלמדתי בישיבת חברון, פורסם בשם ראש ישיבת מיר שמי שלא לומד ואינו מתגייס חל עליו דין רודף", אמר. "אף אחד לא אומר את האמת לציבור. העיתונות והתקשורת לא אומרים את האמת על חלק גדול שהלכו ושהולכים לצבא. מאז ומעולם היו חרדים בצה"ל".

ריבלין אמר למשפחות החרדיות השכולות: "אנשים שומרי תרי"ג מצוות ראו מחויבות לקיום המדינה, כולם יחד השתתפו במלחמה על הבית. בנו של הרב שך היה לוחם באצ"ל. הרב רביץ היה בלח"י".

לידיעה באתר "לדעת"איך תוכל לפעול?