רב הנסתר

חשד: הבאבא ברוך הסתיר נכסים מרשויות המס

רשות המסים חוקרת חשד כי הרב ברוך אבוחצירא הסתיר נכסים בשווי של מיליוני דולרים

הבאבא ברוך, צילום: US Embassy in Israel, wikipediaהבאבא ברוך, צילום: US Embassy in Israel, wikipedia

ברשות המסים נחקר חשד כי רבי ברוך אבוחצירא, המכונה הבאבא ברוך, הסתיר נכסים בשווי של מיליוני דולרים בישראל ובחו"ל. בין השאר מדובר בחשבון בנק בצרפת ובנדל"ן בישראל, כותב יואב יצחק באתר News1. החקירה מתבצעת בנוסף להליכי בדיקה הנוגעים לתרומות ו/או למתנות שקיבל הבאבא ברוך, שבגינן הוא נדרש עתה לשלם מסים.

החקירה מתייחסת לחשבון בנק בצרפת, שמנוהל בעבור הרב אבוחצירא או בבעלותו. בחשבון זה, לפי הידיעה, הופקדו ונמשכו סכומי כסף גדולים במיוחד, שהתקבלו מתרומות ומתנות מצד גורמים התומכים ברב ובבני ביתו. על פי החשד, באמצעות חשבון זה הוזרמו מיליוני דולרים מחסידי הרב שמקום מושבם בצרפת.

חוקרי רשות המסים גם בודקים מדוע לא דווח על דירת מגורים שנרכשה בשנת 2005 בכספים שהועברו מחשבונותיו, בהצהרת הון שהגיש הרב. ב-2008 נרכש כלי רכב בשווי של 200 אלף

ב-2008 נרכש כלי רכב בשווי של 200 אלף שקל לטובת הרב, אבל לא נרשם על שמו

שקל לטובת הרב. התשלום, לפי החשד, היה מחשבונותיו של הבאבא ברוך ומומן באמצעות כספים שהעביר צד שלישי לחשבונו. הרכב לא נרשם על שמו של הרב.

הרב אבוחצירא מחזיק כמה פוליסות ביטוח וחיסכון, אבל לא נמסר עליהן דיווח. רשות המסים חוקרת כיצד מומנו ההפקדות לפוליסות אלה, ומדוע הוסתר הדבר מרשויות המס.

הבאבא ברוך, יליד 1941, הוא בנו של המקובל רבי ישראל אבוחצירא ("הבאבא סאלי"). כמה מאחייניו, שנולדו לאחיו המנוח הרב מאיר אבוחצירא, הם רבנים ידועים ובכירים: רבי אלעזר אבוחצירא בבאר שבע (נרצח לפני כמה חודשים); רבי דוד חי אבוחצירא בנהריה; רבי רפאל אבוחצירא בטבריה; ורבי יקותיאל אבוחצירא, באשדוד.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?