כבוד ללא קול

מועצת חכמי התורה מגבה אי השמעת נשים בקול ברמה

במכתב שעליו חתם הרב עובדיה יוסף נכתב כי אין איסור על השמעת נשים, אבל יש בכך שמירה על כבודן

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, בבית הכנסת בית לוי בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

תחנת הרדיו החרדית קול ברמה קיבלה ממועצת חכמי התורה של ש"ס גיבוי לגישתה, האוסרת על השמעת קולן של נשים בשידור. מועצת חכמי התורה, שנשיאה הוא מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף, הביעה עמדה זאת במכתב שנכתב לפני קרוב לחודשיים.

לפי ידיעה המתפרסמת באתר החדשות News1, במכתב אמר הרב יוסף, כי מעיקר הדין אין כל איסור על השמעת נשים בשידור. עם זאת, ראוי לציין כי הרב יוסף הוסיף וכתב, כי הימנעות מהשמעת נשים בשידורי התחנה המזוהה עם ש"ס היא דרך ראויה לקיום את הפסוק מתהילים "כל כבודה בת מלך פנימה". לדבריו, לטובת יופיה וכבודה של אשה עדיף שנשים לא יעלו לשידור ברדיו.

הרב ציין כי הימנעות מהשמעת נשים ראויה כדי לקיים את הפסוק "כל כבודה בת מלך פנימה"

דברי הרב יוסף, נכתב ב-News1, מסתמכים ככל הנראה על שאלה של אבי מימרן, מגיש ברדיו קול ברמה. לטענת מנהיג ש"ס, גם המאזינים וגם המאזינות מעוניינים בכך.

הרב יוסף אמר, עם זאת, כי מה שישרת את הקדושה לא יהיה הימנעות מהשמעת נשים בשידור, אלא הקפדה של גברים על כבוד הנשים. על המכתב חתמו רבנים נוספים במועצת החכמים. במכתב אין הנחיה כלשהי בנוגע למידת ההתעקשות על אי השמעת נשים.

 לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?