הפגנה מונעת מעצר

תשעה חרדים נעצרו כשהפגינו נגד מעצר עריקים

אנשי הפלג הירושלמי הפגינו בקרית יובל ומנעו מהמשטרה הצבאית לעצור צעיר חרדי שערק מצה"ל. גם בבני ברק, בביתר עילית ובבית שמש היו ניסיונות כושלים לעצור עריקים

הפגנה סוערת של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר כעריק 19.08.2014 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90הפגנה סוערת של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר עריק. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המשטרה הצבאית פעלה בשכונת קרית יובל בירושלים בניסיון לעצור עריקים חרדים. אבל כשהשוטרים הגיעו לרחוב שטרן בשכונה, ביום שני בלילה, התאספו במקום עשרות מפגינים חרדים. בשל ההפגנה, מדווח "כיכר השבת", חזרו אנשי המשטרה על עקבותיהם בלי שעצרו את העריקים. תשעה מהמפגינים נעצרו.

"חרדים 10" מציין שהמפגינים היו אנשי הפלג הירושלמי – קבוצה קיצונית המתנגדת לגיוס חרדים – בחורי ישיבות ואברכים מקרית יובל ומבית וגן. גם בשכונת נווה יעקב, בבני ברק, בביתר עילית ובבית שמש היו ניסיונות לעצור חרדים שערקו מצה"ל, אך הם נכשלו.

המפגינים השליכו חפצים, עמדו באופן מכוון על ציר תנועה ראשי וחסמו את הדרך

דוברות המשטרה בירושלים מסרה: "עשרות חרדים הפגינו ברחוב שטרן בקרית יובל על רקע ניסיונות המשטרה הצבאית לאיתור משתמט מגיוס. המפגינים השליכו חפצים, עמדו באופן מכוון על ציר תנועה ראשי וחסמו את הדרך. משלא נענו להוראות החוזרות ונשנות של המשטרה לפינוי הציר, פוזרו על ידי המשטרה. תשעה מפירי סדר, שחלקם תקפו שוטרים, נעצרו".

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?