בחירות על תנאי

אחיו של השר אטיאס נבחר לרב העיר פתח תקוה

ההצבעה התקיימה בעקבות צו על תנאי שהוציא בג"ץ. הרב אליעזר וייס פרש במחאה

שר הבינוי והשיכון,אריאל אטיאס מש''ס במליאת הכנסת. 27042011 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס. אחיו בנימין נבחר לרב העיר פתח תקוה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנימין אטיאס, אחיו של שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, נבחר לרב הספרדי של פתח תקוה. הבחירות התקיימו על פי צו על תנאי שנתן בג"ץ, שהתיר את עריכתן. עם זאת, בג"ץ הורה להציב בחדרים שבהם התקיימה ההצבעה שלטים, שבהם נאמר כי הבחירות הן על תנאי. לתפקיד הרב האשכנזי של פתח תקוה נבחר מיכה הלוי.

ברב אטיאס תמך מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף. מלבד כהונתו כרב העיר ישמש אטיאס גם אב בית הדין הרבני בפתח תקוה.

זמן קצר לפני הבחירות, בעקבות הצו על תנאי שנתן בג"ץ, הודיע אחד המועמדים, הרב אליעזר שמחה וייס, כי הוא מסיר את מועמדותו. במכתב אל יו"ר ועדת הבחירות, הרב ישראל יפרח, כתב וייס: "כידוע לכבודו, הבחירות לרבנות העיר פתח תקוה יתקיימו בצל הדיון בבג"ץ, שאף הוציא צו בכל הנוגע לחוקיות הבחירות... אני סבור כי אין זה מכבודם של רבני ישראל לעבור הליך לבחירות 'על תנאי'. הליך כזה מבזה ומשפיל את

הרב וייס: אני סבור כי אין זה מכבודם של רבני ישראל לעבור הליך בחירות 'על תנאי'

כבוד ומעמד הרבנות והרבנים בישראל, ולכן הגעתי למסקנה להסיר את מועמדותי, כדי שלא להיות שותף בהליך כזה, בו יצטרכו חברי הגוף הבוחר להצביע כשלנגד עיניהם מתנשא שלט שכל הליך הבחירות הוא 'על תנאי'".

באתר "בחדרי חרדים" נכתב כי הרב וייס שלח העתקים ממכתבו אל הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, אל הרב הראשי הספרדי, יונה מצגר, ואל שר הדתות, יעקב מרגי.

בבחירות התמודדו, למרות הצו, גם הרב יגאל לרר – דיין בבית הדין בפתח תקוה, הרב יעקובוביץ' – רבה האשכנזי של דרום השרון, הרב יוסף שלוש – רבה הספרדי של דרום השרון, הרב רם ראב"ד שפרש מחיל האוויר ועוד.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?