הפרדה באוויר

חרדים הציבו מחיצות בטיסה מבלגיה לישראל

המחיצות הפרידו בין החרדים לנוסעים האחרים. לדברי הנוסעים, צוות המטוס לא העיר לחרדים

מטוס אל-על. צילום: זיגי נגראה, flickrמטוס אל-על. צילום: אל-על, flickr

קבוצה של נוסעים חרדים, שטסו בטיסת אל-על מבריסל שבבלגיה לישראל, הוציאה קרטונים מתקפלים ("פוליגל") ופרסה אותם במושבים שבהם ישבו חבריה, כדי להפריד אותם מהנוסעים האחרים. צוות המטוס לא העיר להם והמחיצות נשארו במקומן עד לנחיתה.

"המראנו מבריסל כרגיל. קצת אחרי ההמראה אישה חרדית הוציאה חתיכות פוליגל מתקפלות, פתחה אותן והדביקה אותן לכיסאות", סיפר לחדשות 2 אייל שגב, אחד הנוסעים בטיסה. "הרעיון היה למנוע מהם לראות את הסרט שהוקרן בטיסה ואולי גם להפריד בין גברים ונשים".

שגב הוסיף: "זה הפריע לחלק מהנוסעים לראות את המסכים, כך שהם לא יכלו ליהנות מהבידור בטיסה. זה חסם את הראות לאורך המטוס. כך גם אי אפשר היה לראות את ההכוונה ליציאות החירום. יכול להיות שיש כאן סכנה בטיחותית".

כל עוד אף אחד לא מעיר לחרדים, הצוות לא עושה כלום. אם נוסע כן מתלונן משתדלים להעביר אותו למושב אחר

לדברי הנוסעים, צוות המטוס אמר כי אין מדובר בתופעה חדשה. "הצוות התעלם מזה לחלוטין. כששאלתי את הדיילות הן אמרו שזה קורה לפעמים והן פשוט מתעלמות מזה", סיפר הנוסע. "כל עוד אף אחד לא מעיר לחרדים הם לא עושים כלום, ואם נוסע כן מתלונן משתדלים להעביר אותו למושב אחר, כדי לא להפריע לו לראות את הסרט".

מחברת אל-על נמסר: "מדובר באירוע חריג, שאינו על פי נוהלי השירות בטיסה בחברה. יודגש כי לא היתה כל פגיעה בבטיחות הטיסה. הנושא יילמד וייבדק בחברה".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?