יוצא למאבק

לפיד פותח חזית עם החרדים

בנאום באילת קרא העיתונאי שהצטרף למערכת הפוליטית לבטל את חוק טל ולחייב את החרדים בלימודי ליבה ובשירות אזרחי

מגיש הטלוויזיה יאיר לפיד. 22.12.10 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"תראו איך ש"ס עם 11 מנדטים מסובבת את כל המדינה על האצבע. תראו איך יהדות התורה, שהיא יותר קטנה מש"ס, כבשה את ועדת הכספים", אמר יאיר לפיד בנאום שנשא בוועידת עסקים באילת.

לפיד, שפתח בנאומו חזית מול המפלגות החרדיות, הוסיף: "השנה היא השנה שבה נחצה הקו האדום. 50% מתלמידי כיתות א' השנה הם חרדים או ערבים. זה אומר שאם לא נעשה משהו, בתוך 12 שנים מעכשיו 50% לא יתגייסו לצבא ולא ישתלבו בשוק העבודה וזה יהיה סופה של המדינה הציונית. הפלסטינים לא צריכים להילחם בנו, הם יכולים לעשות קפה ולהדליק סיגריה ולחכות 12 שנה, והמדינה הציונית תקרוס מעצמה".

אם לא נעשה משהו, בתוך 12 שנים מעכשיו 50% לא יתגייסו לצבא ולא ישתלבו בשוק העבודה וזה יהיה סופה של המדינה

לפיד, נכתב ב-ynet, אמר: "שיטת המשטר המקולקלת שלנו הפכה את הפוליטיקה למשחק מושחת ומסואב שבו אנחנו תמיד נשלטים על ידי מגזרים וסקטורים ומפלגות סחטניות".

הוא שאל אם "תמיד נעמוד בחיבוק ידיים ונסתכל איך הכסף שלנו הולך לביורוקרטיה ולשחיתות ולקנות דירות לחברים של אריאל אטיאס (שר הבינוי והשיכון מש"ס)". לדבריו, יש לבטל את חוק טל (המכשיר פטור לחרדים משירות צבאי) ואת חוק נהרי ולהקים רשות לשירות אזרחי, כדי שכל חרדי וערבי ילמדו לימודי ליבה, ישרתו שירות אזרחי ויצאו לעבוד. "לא כי אנחנו נגדם – אלא כי אנחנו לא יכולים עוד לשאת אותם על גבנו".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?