התפילה שנעלמה

מי מחק את התפילה לשלום חיילי צה"ל מהסידור של גנץ

הרמטכ"ל בא להתפלל בכותל המערבי וגילה כי התפילה לשלום חיילי צה"ל והתפילה לשלום המדינה נמחקו

הרמטכ''ל בני גנץ. צילום: דובר צה''ל, flickrהרמטכ''ל בני גנץ. צילום: דובר צה''ל, flickr

הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, נדהם ביום שישי כאשר בא לתפילה בכותל המערבי. גנץ גילה כי אדם שהשתמש לפניו בסידור שממנו התפלל ניסה למחוק ממנו את התפילה לשלום חיילי צה"ל ואת התפילה לשלום המדינה.

שעות ספורות אחר כך, כשהשתתף בטקס בר מצווה, סיפר גנץ על האירוע. "ביקשתי מחברי, רב הכותל, לרדת להגיד תפילה קצרה. מובן שהתפילה שאני מבקש לקרוא ממנה מורכבת משני פרקים: מי שבירך לחיילי צה"ל ותפילה לשלום המדינה. אני רוצה לספר משהו לא סימפטי... כשאני פותח את התפילה לחיילי צה"ל, אני רואה שהיא מחוקה בעט. אני הופך דף ופותח את התפילה לשלום המדינה וגם היא מחוקה בעט. מחוקה באופן שלפיו מישהו מתנכל לצה"ל ובחר למחוק את התפילה מהסידור. הוא לא הצליח למחוק הכל, ואני בכוונה קראתי

אני הופך דף ופותח את התפילה לשלום המדינה וגם היא מחוקה בעט. מחוקה באופן שלפיו מישהו מתנכל לצה"ל

מתוך הטקסט שהיה אמור להיות מחוק".

בתגובה שמסר ל"ישראל היום", המפרסם את הידיעה, אמר רב הכותל, שמואל רבינוביץ: "מדובר בחוצפה ובחילול הקודש. אני מזועזע שמאן דהוא מסוגל לקשקש על סידור ועוד על תפילה לשלום חיילי צה"ל. לצערי קשה להתחקות אחרי מי שעשה את המעשה הנפשע הזה".

בהנהלת הכותל מעריכים כי המעשה לא נעשה על ידי חרדים. לדברי חברי ההנהלה, חסידי סאטמר מתנגדים לרעיון הציונות ולמוסדות הממשלה ואינם מבקרים בכותל המערבי.

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?