ילדות מוסתרות

פניהן של ילדות טושטשו במודעות לפורים בבית שמש

עיתון חרדי בעיר פרסם מודעות של רשת "הפיראט האדום", שבהן לא נראים פניהן של ילדות

נעמה מרגוליס, בת 8, מבית שמש עם אמה הדסה. צילום: פלאש 90הדסה מרגוליס עם בתה נעמה. הראשונה שמחתה. צילום: פלאש 90

גולשים שהגיעו לדף הפייסבוק של רשת הצעצועים "הפיראט האדום" הכריזו על חרם צרכנים, לאחר שסניף הרשת בבית שמש פרסם מודעות לפורים, שבהן מופיעות ילדות בפנים מטושטשות. החרם נמשך עד שהרשת הודיעה כי העיתונים שבהם פורסמו המודעות טשטשו את פני הילדות, ולא היא אחראית לכך.

במודעות לתחפושות ולאביזרי פורים נראים בנים המחופשים לדוד המלך, לחסיד או לשוטר בפנים גלויות. לעומתם בנות, בתחפושות של כלת השבת, רחל אמנו ועוד, מופיעות הפנים מטושטשות.

קובי נחשוני כותב ב-ynet, כי הראשונה שמחתה על התופעה היתה הדסה מרגוליס, שהתפרסמה לאחר שבתה נעמה ספגה יריקות והתנכלויות של חרדים קיצונים כשהיתה בדרכה לבית הספר. מרגוליס כתבה בדף הפייסבוק של הסניף: "אפילו שאני אוהבת את החנות שלכם כאן בבית שמש, אני לא אכנס ואקנה מחנות שמסכימה שיטשטשו פנים של ילדות בפרסומת. זה מזעזע בעיני".

הדסה מרגוליס: אפילו שאני אוהבת את החנות שלכם בבית שמש, לא אקנה מחנות שמסכימה שיטשטשו פנים של ילדות

זמן קצר אחר כך הצטרפו לחרם גולשים נוספים, שכתבו, בין השאר: "כמה מגעיל... אתם גם יורקים על בנות קטנות? זה גם באופנה בבית שמש"; "אני אישה עם פנים. עכשיו אני יודע לא לקנות מהחנות שלכם!"; "אני חושבת שמן הראוי לא להיכנס לאף חנות שלכם, ולא רק בבית שמש!"

מרשת "הפיראט האדום" נמסר: "צעצועי הפיראט האדום סניף בית שמש מתנצלים בזאת בפני כל גורם, איש/ אישה, ילד/ ילדה, אם נגרמה להם עגמת נפש כזו או אחרת עקב פרסום זה".

מהמקומון החרדי "חדש בבית שמש", שצינזר את המודעות, נמסר: "לא מדובר בהדרת נשים, ולא בהדרת ילדות. טשטוש המודעה נעשה על ידי חברת הפרסום, לבקשתנו, מתוך כבוד לאוכלוסיית קוראינו – גברים כנשים – שמבקשים לקבל עיתון המתאים להשקפתם ולאורח חייהם".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?