ברקת משנה כיוון

קנסות על חברות בירושלים שלא יפרסמו נשים

ראש עיריית ירושלים הודיע, כי חברת פרסום שבמודעות שלה לא ייראו נשים תיחשב כמי שהפרה את ההסכם עם העירייה

מודעה לקראת צעדת ירושלים. צילום: zeevveez, flickrמודעה לקראת צעדת ירושלים. בלי נשים. צילום: zeevveez, flickr

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הכריז כי חברת פרסום שלא תשלב נשים בפרסומות שלה בכוונה תחילה, תיחשב כמי שהפרה את ההסכם עם העירייה. עיריית ירושלים תמנע מחברות כאלה להמשיך ולפרסם שלטים בתחומה.

בשבוע שעבר שלח היועץ המשפטי לעיריית ירושלים, עו"ד אמנון מרחב, מכתב לחברות פרסום המפרסמות שלטי חוצות בירושלים. "לאחרונה נטען בכלי התקשורת כי אתם נמנעים מלפרסם בירושלים קמפיינים פרסומיים שבהם מופיעות דמויות נשים, וזאת בין היתר בטענה שאתם נאלצים לעשות כן, אחרת יושחתו מתקני הפרסום", כתב מרחב. "עיריית ירושלים אינה יכולה להסכים עם מדיניות כזו ואינה מקבלת תופעה של הדרת נשים מפרסומי חוצות רק מ'הנימוק' של מניעת השחתת מתקני פרסום".

היועץ המשפטי מוסיף, נכתב ב-nrg, כי הימנעות מפרסום צילומי נשים תיחשב הפרת ההסכם בין החברות לעיריית ירושלים.

עיריית ירושלים... אינה מקבלת תופעה של הדרת נשים מפרסומי חוצות רק מ'הנימוק' של מניעת השחתת מתקני פרסום

"הנכם נדרשים להימנע מכל פעולה שתוצאותיה הדרת נשים מפרסומים על מתקני הפרסום העירוניים, ועיריית ירושלים שומרת לעצמה את מלוא זכויותיה לפעול כלפיכם אם יתברר כי הנכם עושים כן חרף האמור לעיל", הוא כותב.

הגל האחרון של השחתת שלטי החוצות בבירה החל בהשקת קמפיין ההסברה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, באוקטובר 2011. בקמפיין הוצגו תמונות של דוגמנים ודוגמניות. בשלטים על אוטובוסים ובשלטי החוצות בירושלים הופיעו תמונות של צמד גברים חרדים. בהמשך החליטו גם חברות אופנה שונות להימנע מפרסום תמונות נשים.

במודעות של חברת הוניגמן שהוצגו בירושלים נראתה הדוגמנית סנדי בר, בלי ראשה. בפרסומת של קסטרו בירושלים לא נראתה הדוגמנית גל גדות והדוגמנית בר רפאלי הועלמה לחלוטין מהמודעות של חברת פוקס בירושלים.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?