לכה דודי

משרד החינוך מקדם שמירת שבת ב-1.5 מיליון שקל

בתוכנית שיזם המשרד יתקיימו קבלות שבת המוניות בערים שונות, ייערכו הופעות של זמרים וזמרות. התוכנית כוללת גם סדרת מפגשים של תלמידי תיכון על השבת

שולחן שבת עם גביע לקידוש. צילום: Crzrussian, wikipediaשולחן שבת עם גביע לקידוש (צילום אילוסטרציה). צילום: Crzrussian, wikipedia

במסגרת תוכנית שיזם משרד החינוך מתקיימות בערים שונות בישראל קבלות שבת המוניות ובצדן הופעות של זמרים, אמנים ורבנים. התוכנית, המכונה "שלום שבת", נועדה להדגיש את חשיבות השבת ולקדם את שמירת השבת.

התוכנית כוללת גם סדרת מפגשי לתלמידי תיכון, העוסקים בשבת ובחשיבותה. משרד החינוך משקיע בה 1.5 מיליון שקל, בהתאם ליעדים שהציב שר החינוך נפתלי בנט, הפועל לקדם את ערכי היהדות. המימון מועבר לרשויות מקומיות שמקיימות מופעים וקבלות שבת בהתאם לתוכנית.

בין המופעים בתוכנית מציין משרד החינוך מפגש של הפייטן הרב חיים לוק, הזמר עמיר בניון וג'קי לוי; "מסע נשי אל השבת"

לתוכנית המפגשים בתיכונים אחראית עמותת גשר שייסד הרב דני טרופר, ממקימי הבית היהודי

עם רונה קינן, מאיה בלזיצמן ונטע אלקיים; הופעה של קובי אוז העוסקת בקבלת שבת; ומופע של שי צברי עם דקלון וציון גולן.

אתר "בחדרי חרדים" מציין כי לתוכנית המפגשים בתיכונים אחראית עמותת גשר, שעוסקת בקידום ההידברות בין דתיים לחילונים. את העמותה ייסד הרב דני טרופר, ממקימי הבית היהודי.

ממשרד החינוך נמסר: "תמיכת המשרד בתוכנית ניתנה רק לרשויות המקומיות אשר ביקשו להשתתף במיזם והגישו בקשה במסגרת קול קורא לתמיכה בפרויקטים מיוחדים ונתמכו בהתאם למבחני התמיכה בתקנה זו... המשרד מקיים שיתוף פעולה עם עמותת גשר, אולם לא תומך כספית בעמותה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?