לא תעצרו אותי

ריקוד המחאה של נשות בית שמש

מאתיים נשים דתיות וחילוניות רקדו במרכז בית שמש, על רקע המתיחות עם החרדים בעיר

נשים רוקדות במרכז בית שמשנשים רוקדות במרכז בית שמש

במרכז בית שמש התכנסו ביום שישי האחרון כמאתיים נשים, שרקדו לצלילי שירה של להקת קווין "Don't Stop Me Now". בריקוד השתתפו נשים דתיות וחילוניות, שרקדו יחד. את האירוע יזמו פעילות חברתיות שעובדות בתפקידי ניהול. לפני כמה שנים הן הקימו "מועצת נשים", שבה חברות חרדיות, דתיות וחילוניות.

הריקוד ההמוני, בסגנון פלאש-מוב, התארגן בעיר שעלתה לכותרות לאחרונה בהקשר של הדרת נשים. בית שמש גם היתה בכותרות על רקע פרשת המאבק על זכות קיומו של בית הספר הממלכתי-הדתי לבנות אורות נריה, שחרדים המתגוררים בסמוך אליו מתנכלים לתלמידותיו.

את הרעיון לקיים ריקוד המוני בבית שמש העלתה מירי שלם, מנהלת מתנ"ס רמת בית שמש. "עבדנו על זה שבועיים, ויצא מדהים", אמרה ל-ynet. "אנחנו מקוות שהקליפ שצולם יצליח להסביר שבבית שמש חיה חברה אזרחית עם חוסן מאוד גדול.

בבית שמש חיה חברה אזרחית עם חוסן מאוד גדול

אני לא יודעת אם בכל עיר אפשר היה לעשות את זה".

יחד עם חברותיה אורנה נחמני, אתי בן עמי סוויסה, ברנדה גנות ופז קורקוס פתחה שלם קבוצת פייסבוק, שהפיצה את הרעיון. נחמני הופתעה "לא ממספר המשתתפות, כמו מהמגוון. כבר כשראינו את ההיענות לקבוצה שהקמנו בפייסבוק, הבנו שזה רציני. ועם כל הניסיון הגדול שיש לי בארגון אירועים, לרוב בפרויקטים כאלה אתה לא יודע מי יגיע - אם בכלל. אבל ערב קודם, בחזרות, כשראינו את המסה – זה מאוד שימח אותנו".

את הריקוד חיברה הכוריאוגרפית ליאת עמר. יוזמות הריקוד אומרות: "עכשיו אנחנו חושבות הלאה, על מיזמים אחרים שיראו שעדיין אפשר לייצר פה מציאות שפויה, על אף המציאות המורכבת של ספרדים ואשכנזים, ותיקים וחדשים, חרדים-קיצונים וחילונים".

 לידיעה ב-ynet

לצפייה בריקודאיך תוכל לפעול?