צורך בפונקציה רבנית

במועצת נאות חובב אין תושבים, אבל יהיה רב יישובי

המשרד לשירותי דת מינה את הרב גד רווח לכהן במועצה, כדי לתת שירותי דת לאלפי העובדים במפעלים במקום

מסוע בנאות חובב. צילום: ShlomoKatzav, wikipediaמסוע בנאות חובב (צילום אילוסטרציה). צילום: ShlomoKatzav, wikipedia

במועצה התעשייתית נאות חובב אין יישובים ואין תושבים, אלא רק מפעלי תעשייה ועובדים. למרות זאת החליטו אתמול המשרד לשירותי דת והמועצה עמה למנות רב יישובי למועצה. לתפקיד מונה הרב גד רווח.

לפי ידיעה ב"הארץ", במועצה טענו כי אלפי עובדים פוקדים את האזור מדי יום וצורכים שירותי דת. לכן יש צורך ברב במועצה. הוועדה לתקני רבנים החליטה במאי השנה להקצות תקן ייעודי לרב במועצת נאות חובב, בהיקף של חצי משרה.

המשרד לשירותי דת פנה באוגוסט לראש מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן, וביקש לבחון את שירותי הדת במועצה. אוזן השיב כי למועצה נדרש רב לעבודות פיקוח בנושא כשרות, תרבות תורנית ומענה הלכתי. לדבריו, המועצה זקוקה לרב גם לטיפול

ראש מועצת נאות חובב הסביר שלמועצה נדרש רב לעבודות פיקוח בנושא כשרות, תרבות תורנית ומענה הלכתי

שוטף בחמשת בתי הכנסת הקיימים במפעלים. בית כנסת נוסף ייבנה במבנה החדש של המועצה.

דובר מועצת נאות חובב, ליאור ניסקי, אמר כי עד כה נעזרה המועצה בשירותי דת ממועצה אזורית רמת נגב, אך לא היתה אפשרות להמשיך בהתקשרות בין המועצות בעניין זה. המועצה התעשייתית הנוספת הפועלת בישראל, מגדל תפן, לא פנתה למשרד לשירותי דת כדי למנות בה רב יישובי.

מהמשרד לשירותי דת נמסר: ״המשרד זיהה צורך בפונקציה רבנית במועצות תעשייתיות, בתקן רב התיישבות, מקביל לרב מושב או קיבוץ. תפקיד הרב שנבחר ויכהן בחצי משרה, לעסוק במכלול העניינים הכרוכים בפעולת המועצה התעשייתית, אלפי העובדים והמבקרים ושירותי הדת להם הם נזקקים, בדגש על כשרות המזון במפעלים' בתי הכנסת וכיוצ״ב".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?