מהו מחנך

רב בכיר: החינוך החילוני הוא עולם שקר, אין לו כלום

האיש מספר שתיים בדגל התורה, הרב אהרון לייב שטיינמן, תקף את החינוך החילוני בוועידת החינוך החרדית. מנכ"ל חדו"ש: דברי הרב שטיינמן הם עוד הוכחה למשבר המנהיגות הנורא בו נמצא הציבור החרדי

הרב אהרון לייב שטיינמן ממנהיגי דגל התורה. צילום: יוסי שחף, פלאש 90 רוחבהרב אהרון לייב שטיינמן. צילום: יוסי שחף, פלאש 90

הרב אהרון לייב שטיינמן, ראש ישיבת פוניבז' לצעירים, תקף בוועידת החינוך החרדית בניר עציון את החינוך החילוני. "להבדיל אלף אלפי הבדלות, החינוך החילוני לא צריך להיות מלא כי אין לו כלום..." אמר שטיינמן, האיש מספר שתיים בדגל התורה. "הרי מה זה חינוך, חינוך בא להגיד לא כמו שהיה בלי זה. למשל, מה היה בלי חינוך? בן אדם היה עושה מה שרוצה, ומה הם עושים עכשיו בחינוך, תעשה מה שאתה רוצה... ומה מלמד עכשיו החינוך החילוני, תעשה מה שרוצה. אם כן, מה הוא מחנך? על כל פנים זהו עולם השקר. יכול אחד שהוא לא עושה כלום, ונקרא מחנך".

בתגובה על הדברים אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "דברי הרב שטיינמן הם עוד הוכחה למשבר המנהיגות הנורא בו נמצא הציבור החרדי. מקורבי הרב שטייינמן הציגו

הרב רגב: בין רבע לחצי מהסטודנטים החרדים הגברים נושרים מהלימודים האקדמיים בשל העובדה שמנעו מהם לימודים כלליים

אותו בעבר כמי שתומך ביציאה לצבא ולעבודה אך דבריו על אפסות החינוך החילוני ממקמים אותו כקיצוני וחשוך כמו יתר המנהיגות החרדית". רגב "מציע לשטיינמן לעשות חשבון נפש על דרכו של החינוך החרדי, לפני שהוא מחלק עצות לאחרים".

הוא מציין שהנשירה בגילאי התיכון בחינוך החרדי עומדת על 8% באופן רשמי ועל 20% על פי הערכות מומחים (כולל נשירה סמויה). "המונים מידרדרים לרחובות. מדובר במערכת חינוך במשבר קשה ביותר. בין רבע לחצי מהסטודנטים החרדים הגברים נושרים מהלימודים האקדמיים בשל העובדה שמנעו מהם לימודים כלליים. לרב שטיינמן מוצע ליטול את יער הקורות מבין עיניו, שמונעות ממנו לראות את כשלי החינוך שהוא מנהיג".

לדבריו של הרב שטיינמן באתר "בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?