חרדק! חרדק!

לראשונה: בית משפט הרשיע אדם שתקף חייל חרדי

אהרון קורלנדסקי מהפלג הירושלמי הורשע בהעלבת עובד ציבור, אחרי שתקף חייל חרדי שהתפלל בבית הכנסת בית ישראל

מפגינים חרדים נגד מעצרו של בחור ישיבה עריק. 05042016 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90חרדים מפגינים נגד מעצרו של בחור ישיבה עריק (צילום אילוסטרציה). צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום את אהרון קורלנדסקי, בן 34, בהעלבת עובד ציבור. קורלנדסקי, איש הפלג הירושלמי, הוא החרדי הראשון המורשע במקרה של תקיפת חייל חרדי.

אתר "בחדרי חרדים" מדווח כי לפני כשנה קרא קורלנדסקי לעבר חייל חרדי שהתפלל בבית הכנסת בית ישראל: "חרדק, תסתלק מפה מהר, תוריד את הכיפה, מה אתה מתפלל פה". הוא גם הסית את מתפללים אחרים נגד החייל.

בעדותו בבית המשפט הודה קורלנדסקי במעשה זה. לדבריו, הוא עשה כך משום לטענתו בעצם כניסתו של החייל לבית הכנסת יש משום פרובוקציה. עם זאת, בית המשפט ציין שהמסכת העובדתית שהוצגה לפניו, שכללה סתירות משמעותיות בגרסאותיהם של העדים ובגרסאות שמסר המתלונן עצמו, אינה מאפשרת לקבוע כי החייל אכן הותקף על ידי קורלנדסקי. לכן זוכה קורלנדסקי מאשמת תקיפה והורשע בהעלבת עובד ציבור.

בית המשפט ציין שהמסכת העובדתית שהוצגה לפניו כללה סתירות משמעותיות ולכן זוכה קורלנדסקי מאשמת תקיפה

"חרדים 10" מציין כי אחרי שהצטרפו לקורלנדסקי חרדים נוספים שקראו לעבר החייל "חרד"ק! חרד"ק!" הוא התקרב לחייל, הכה אותו באגרופים וניסה לחטוף ממנו את הכומתה. אביו של החייל ניסה לסייע לו, אך התוקפים הכו גם את האב. קורלנדסקי ברח מהמקום כששמע כי החייל הזמין משטרה.

בכתב האישום שהוגש נגד קורלנדסקי נטען גם כי הוא העליב את השוטרים שחקרו אותו וקרא לעברם "שטן, משטרה של עמלקים".

לפני כשלוש שנים הציע יו"ר המטה החרדי בליכוד, יעקב וידר, לקבוע בחוק כי העונש עך תקיפת חייל יהיה מאסר בפעול וקנס כספי כבד. היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים טען כי אין צורך בחקיקת החוק, וכי על מי שיעליב חייל חרדי יש להטיל קנס של עד 258 אלף שקלים, בדומה לקנס המוטל בגלל העלבת עובד ציבור.

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?