נכה בלי עזרה

מורה חרדית פוטרה לאחר שהוציאה רישיון נהיגה

המוסד שהעסיק את המורה לא התחשב בהיתר שקיבלה מרב בכיר ולא הכיר בצורך שלה לסייע לבתה הנכה

תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד 22.03.10. צילום: נתי שוחט, פלאש 90תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית על גג המוסד (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מורה חרדית תושבת ביתר עילית פוטרה לאחרונה מבית הספר בעיר, שבו עבדה שנים רבות. הנימוק לפיטורים: המורה הוציאה רישיון נהיגה. המורה הסבירה כי היא זקוקה לרישיון נהיגה כדי לטפל בבתה הפעוטה, הסובלת ממאה אחוזי נכות, אבל ההסבר לא סייע לה. גם לא האישור להוצאת הרישיון שנתן לה רב בכיר.

בגלל נכותה מחוברת הילדה למכשירים רפואיים שונים. היא נזקקת להסעה לטיפולים ולבדיקות ברכב המותאם למצבה הרפואי. נסיעה בתחבורה ציבורית או ברכב בלתי מתאים מקשה מאוד עליה ועל בני משפחתה. לאחרונה קיבלה המשפחה מימון מהביטוח הלאומי המאפשר רכישת רכב מותאם.

משפחת הילדה משתייכת לקהילה חסידית מוכרת. הוריה של הילדה התייעצו עם מנהיג הקהילה, שהורה לאב להוציא רישיון

מנהלת בית הספר שבו עבדה האם: לא מעניין אותי, אצלי לא תהיה מחנכת עם רישיון נהיגה

נהיגה בכדי שיוכל להסיע את בתו. האב התקשה בהוצאת הרישיון ולכן הורה מנהיג הקהילה לאם להוציא רישיון נהיגה.

למרות העובדה שהרישיון הוצא בהוראת האדמו"ר, מנהלת המוסד שבו עבדה האם החליטה לפטר את המורה הוותיקה. לדברי מקורות המעורים בפרטי הפרשה, המנהלת אמרה, "לא מעניין אותי, אצלי לא תהיה מחנכת עם רישיון נהיגה".

עובדות בבית הספר שבו עבדה האם אמר ל"כיכר השבת" כי מדובר בשערורייה. "אנחנו לא מבינות איך עשו דבר כזה למחנכת כל כך טובה... זה ממש פשע לעשות לה כזה דבר".

המורה שפוטרה ובני משפחתה סירבו להתייחס לפיטורים. מנהלת בית הספר לא מסרה תגובה ובנימין הרשלר, שאחראי על המוסד, סירב להגיב.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?