אין קושי למצוא עבודה

עלייה בתעסוקת גברים חרדים, ירידה בתעסוקת נשים

לפי סקירה של משרד האוצר, במחצית הראשונה של 2016 כ-51% מהגברים החרדים היו מועסקים

הפגנה של קיצונים חרדים נגד מרכז מפתח בבית שמש להכוונת חרדים לתעסוקה 24022016 צילום יעקב לדרמן פלאש 90הפגנה של קיצונים חרדים נגד מרכז מפתח להכוונת חרדים לתעסוקה בבית שמש (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

אחוז הגברים החרדים המועסקים עלה במידה ניכרת בשליש הראשון של 2016. אחוז האבטלה בקרב גברים חרדים ירד בכשליש בתקופה זאת. ירידה דומה נרשמה גם ברמת האבטלה בקרב גברים ערבים. לעומת זאת, אחוז האבטלה של נשים חרדיות וערביות עלה.

בסקירה הכלכלית השבועית שפרסם הכלכלן הראשי במשרד האוצר, יואל נווה, נכתב: "כיום לא קיים קושי עבור גברים ערבים וחרדים למצוא עבודה, בהשוואה לגברים יהודים לא חרדים. שיעורי התעסוקה הנמוכים בקרב גברים אלו (בעיקר בקרב הגברים החרדים), נובע בעיקרו מצד היצע העבודה של הגברים".

לפי משרד האוצר, שיעורי התעסוקה של גברים חרדים בגילאי נמוכים משמעותית מהיעד שהוגדר לשנת 2020

לפי הסקירה, שיעור האבטלה בישראל כיום הוא הנמוך ביותר מאז 2009 – 4.8% בלבד. "כיכר השבת" מציין כי למרות השיפור בשיעור התעסוקה של החרדים, לפי משרד האוצר שיעורי התעסוקה של גברים חרדים בגילאי העבודה העיקריים עדיין נמוכים משמעותית מהיעד שהוגדר לשנת 2020.

במחצית הראשונה של 2016 הועסקו בין 51% ל-52% מהגברים החרדים בגילאי העבודה העיקריים. יעד התעסוקה לשנת 2020 הוא 63%. בקבוצות אחרות בקרב האוכלוסייה היהודית, שיעור התעסוקה כיום גבוה מיעד התעסוקה שנקבע לשנת 2020, לרוב בפער ניכר.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?