הקלה בדרך לים

שירות הסעות פועל בשבת בהרצליה, למרות מחאה חרדית

חרדים תושבי העיר והאזור הפגינו ביום שישי, אבל בשבת פעלו הסעות בחינם לים ולמוקדי בילוי בעיר

תחנת אוטובוס בתל אביב. צילום: Yoav Lerman, flickrתחנת אוטובוס בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: Yoav Lerman, flickr

בשבת האחרונה החלה עיריית הרצליה להפעיל את "קו הקיץ" – שירות הסעות לאזורי הבילוי ולחופים בעיר. השירות ניתן לתושבי העיר ללא תשלום והוא פועל בימי שבת מ-8:00 עד 16:00.

ביום שישי הפגינו מאות חרדים, תושבי הרצליה וסביבתה, במחאה על ההחלטה להפעיל את "קו הקיץ". בין המפגינים היו ח"כ משה גפני מיהדות התורה, יחיאל יעקובוביץ', הרב הראשי של הרצליה, ואלעד צדיקוב, יו"ר סיעת גשר ודגל התורה, שהוביל את ההתנגדות ליוזמה במועצת העיר.

ניסן משכיל, יו"ר ועד ההורים העירוני, אמר לוואלה בעקבות הפגנת החרדים: "הם חוצפנים, הם מנסים לכפות עלינו את הערכים שלהם. הרצליה היא לא עיר דתית, אין להם רוב פה. נאמר שהקווים לא יעברו בקרבת השכונות והמוסדות שלהם. מה רוצים?

הרצליה היא לא עיר דתית. החרדים מסתכלים על השבת במשקפת שמאוד רלוונטית להם, אבל מה אתנו?

למה הם תמיד מסתכלים דרך העיניים הצרות שלהם?"

שני כשדאי, בת 24, סטודנטית לממשל במרכז הבינתחומי הרצליה, אמרה כי הפעלת ההסעות היא הקלה גדולה מבחינתה. "עד היום, אם הייתי רוצה ללכת לים בשבת זה היה פרויקט. או שאחת החברות היתה צריכה להוציא רכב, או שאחד ההורים היה מקפיץ אותנו, או שהייתי חייבת לנסוע במונית בעלות של עשרות שקלים".

כשדאי הוסיפה: "הרצליה היא לא עיר דתית. החרדים מסתכלים על השבת במשקפת שמאוד רלוונטית להם, אבל מה אתנו?"

מאיה כץ, סגנית ראש העירייה והממונה על תחום התחבורה, אמרה: "הרצליה היא העיר הראשונה בארץ שהצליחה לקדם שירות עירוני מהסוג הזה, ומדובר בעדות לכך שרשויות מקומיות לא צריכות להמתין להחלטות ממשלתיות כדי לפעול לרווחת התושבים".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?