לא מוכן לדבר על זה

גפני סירב לעזור לפעילה חרדית נגד הטרדות מיניות

רחלי רושגולד פגשה את יו"ר ועדת הכספים במזנון הכנסת וביקשה ממנו לסייע למאבק בתופעה. גפני בתגובה אמר לה: "פני לרבנים"

ח''כ משה גפני צועק בהצבעה על ביטול חוק הגיוס. 23112016 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90ח''כ משה גפני בכנסת. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"אני לא מוכן לדבר על זה. 27 שנים אני פועל לטובת הציבור. לא עסקתי, לא עוסק ולא אעסוק. אם את צריכה משהו, פני לרבנים". כך, לטענתה של רחלי רושגולד, אמר לה חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה, לאחר שביקשה ממנו לסייע לפעילותה נגד הטרדות מיניות.

רושגולד, חרדית הפועלת נגד פגיעות מיניות בחברה החרדית, תיארה את שיחתה עם גפני בעמוד הפייסבוק "לא תשתוק", שעוסק בהטרדות מיניות. "מאז תחילת פעילותי בתחום הכואב של פגיעות מיניות, לא חלמתי לפנות לח"כים מטעם יהדות התורה", כתבה. "הספיק לי הידע המקדים שלי. לחברי כנסת אחרים אני פונה, נענית ואף נעזרת. בעודי פוסעת במסדרונות הכנסת, ראיתי את חבר הכנסת גפני יושב במזנון. אזרתי אומץ, זה לא היה לי קל, וניגשתי אליו בספונטניות. ביקשתי לשבת ולדבר אתו, והוא נענה בשמחה".

לדבריה, היא הופתעה מהסירוב של גפני לדון בעניין. "לא ויתרתי. ציינתי שפגיעות מיניות הן נחלתו העצובה של כל המגזר

רושגולד: כואב לי שאלו האנשים שמייצגים ואמורים לשרת את המגזר. את הקול שלי הם כמובן איבדו

ולא רק של נשים", כתבה. "אני לא מבקשת עזרה רשמית ואני אקבל בשמחה עזרה שקטה מאחורי הקלעים כי הבעיות רבות. תשובתו היתה חדה וכואבת והסעירה אותי".

רושגולד, לפי דיווח בוואלה, השיבה לגפני כי פנתה לרבנים, אבל הוא כנציג ציבור יכול גם כן לעזור למאבקה. "תשובתו היתה שוב לא", כתבה. "הסברתי לו שזה רצח לכל דבר והוא אמר לי שבזה הוא מסכים איתי. ואני שואלת איך? איך זה יכול להיות? כואב לי שאלו האנשים שמייצגים ואמורים לשרת את המגזר. את הקול שלי הם כמובן איבדו".

מלשכתו של גפני נמסר: "ח"כ גפני המליץ לרושגולד לגשת לרבנים ולעסקנים ציבוריים שעוסקים בנושא במגזר החרדי. גפני אמר לה בנוסף, כי אם הרבנים יבקשו סיוע של חברי כנסת בנושא, הם יעשו כל דבר שנדרש".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?