אוטובוסים למטרידים

15 הטרדות, 50 איומים

בקרים של משרד התחבורה נאלצו להחליף מקום באוטובוס שבהם יש הפרדה, בגלל איומים של נוסעים חרדים; כתב אישום נגד חרדי שהטריד חיילת

הפגנה חילונית ברחוב שטראוס ליד מאה שערים נגד קווי ההפרדה 20.09.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה חילונית ברחוב שטראוס ליד מאה שערים נגד קווי ההפרדה. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

בקרים ששרד התחבורה מעסיק בתחבורה הציבורית סופגים איומים רבים מצד נוסעים חרדים. ב-News1 נכתב כי מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד, יהודה אלבז, אמר בישיבה בוועדת הכלכלה בכנסת כי כי 56 בקרים של המשרד הוטרדו בקווים שבהם מונהגת הפרדה בין גברים לנשים. לדבריו, 15 מהם החליפו מקום בעקבות האיומים.

ראש תחום ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, עדנה הראל הבהירה כי פסיקת בג"ץ, שאימץ החלטת ועדה שהקים משרד התחבורה, היא שאין הבחנה בין סוגי קווים בתחבורה הציבורית ולכן אין תוקף למושג קווי מהדרין. נציגי משרד התחבורה אמרו כי הם מסכימים לדבריה, אבל חברת הכנסת אורית אדטו מקדימה הראתה כי דווקא באתר של משרד התחבורה פורסם מספר הטלפון של "המוקד הטלפוני לתלונות בקווי מהדרין".

השבוע הגישה המשטרה כתב אישום חרדי תושב ירושלים, שלטענתה הטריד חיילת באוטובוס בעיר והתנהג באופן פרוע ומגונה במקום ציבורי. לפי כתב האישום, החיילת, דורון מטלון, עמדה באוטובוס שכל מושביו היו תפוסים. מבקרים של אגד עלו לאוטובוס ודרשו מהנוסעים להסדיר את התשלום עם הנהג.

לפי ידיעה ב-ynet, אחת הנוסעות ניסתה להתקדם לעבר הנהג, ואז פנה פוקס אל מטלון, שעמדה בסמוך, והורה לה לשוב לחלקו

חוטובלי עלתה לאוטובוס ושאלה את הגברים החרדים אם אין להם התנגדות שנשים יישבו גם בחלקו הקדמי. בתגובה צעקו כמה חרדים: 'פרובוקציה, פרובוקציה'

האחורי של האוטובוס בטענה ששם מקומן של הנשים. החיילת השיבה לפוקס כי "מקומן של הנשים אינו מוגבל לחלקו האחורי של האוטובוס". בתגובה צעק עליה פוקס: "פרוצה, פרוצה, פרוצה. אין לך כבוד, את עומדת בין אברכים וזו בושה". החיילת פנתה למבקרי אגד והם הזעיקו את המשטרה.

בבוקר שבו התקיים הדיון בוועדת הכלכלה הגיעו יושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האישה, ציפי חוטובלי מהליכוד, וחבר הכנסת שלמה מולה מקדימה, לבית-שמש ונסעו בקו המהדרין מספר 418. ב-nrg נכתב כי חוטובלי התיישבה בחלקו הקדמי של האוטובוס, אבל נוסעים שעלו אליו נמנעו מלהגיב לסיטואציה.

לאחר שחוטובלי ומולה ירדו מהאוטובוס חזרו הגברים החרדים והתיישבו בחלקו הקדמי. הנשים החרדיות עברו לחלק האחורי. חוטובלי הבחינה בכך. היא שבה ועלתה לאוטובוס ושאלה את הגברים החרדים אם אין להם התנגדות שנשים יישבו גם בחלקו הקדמי. בתגובה צעקו כמה חרדים: "פרובוקציה, פרובוקציה". הם ביקשו ממנה לאפשר לאוטובוס להמשיך בנסיעה לירושלים. אחד הנוסעים קרא לעברה: "לכי תתחתני עם גוי".

לידיעה ב-ynet

 לידיעה ב-News1

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?