צעד להחזרת עטרה ליושנה

פשרה בצפת: הבריכה הישנה תיסגר בשבת, החדשה לא

נציגי החרדים בעירייה רואים בהחלטה הישג, משום שהבריכה החדשה פועלת רק בקיץ, ואילו הבריכה הישנה פתוחה כל השנה

רחוב בצפת. צילום: Ministry of Foreign Affairs via the PikiWikiרחוב בצפת (צילום אילוסטרציה). צילום: Ministry of Foreign Affairs via the PikiWiki

הבריכה העירונית הוותיקה בצפת תיסגר בשבת הקרובה, אחרי שנים שבהן היתה פתוחה בשבתות ובחגים. סגירת הבריכה הוותיקה היא תוצאה של פשרה בין ראש עיריית צפת, אילן שוחט, לחרדים. הצדדים הסכימו כי הבריכה החדשה שנבנתה בעיר תהיה פתוחה בשבת, ואילו הבריכה הוותיקה תיסגר.

הפשרה הושגה לאחר הידברות בין שוחט ואנשי לשכתו למזכיר ועדת הרבנים שעל יד גדולי ישראל למען קדושת השבת בא"י, הרב יצחק גולדקנופף. המגעים התנהלו באמצעות חבר עיריית צפת אליעזר לזר.

לזר אמר כי ההחלטה היא "צעד נוסף בדרך להחזרת עטרת צפת ליושנה – עיר המקובלים שבה הילכו גדולי וענקי עולם''.

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, צירף את חתימתו למכתב של רבני צפת נגד הפעלת הבריכה בשבת

לפי ידיעה ב"בחדרי חרדים", בקרב החרדים רואים בפשרה הישג, משום שהבריכה החדשה פתוחה רק בקיץ. הבריכה הוותיקה פועלת כל ימות השנה, משום שהיא מחוממת, ומעתה היא תיסגר בשבתות.

בישיבת מועצת העיר צפת ביום ראשון הודיעו תשעת חברי המועצה החרדים והדתיים לשוחט שהם מתנגדים נחרצות להפעלת הבריכה החדשה בשבת. הם הביעו חשש כי הפעלת הבריכה תגרום לחילול שבת גם מצד עסקים הפועלים בשכונה הסמוכה. חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, צירף את חתימתו למכתב של רבני צפת נגד הפעלת הבריכה בשבת.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?